حمله پایگاه هوایی آمریکا در تگزاس؛ سرنوشت نامعلوم عامل تیراندازی

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
پایگاه هوایی کرپس کریستی
پایگاه هوایی کرپس کریستی   -   کپی رایت  Photo By: PA2 JAMES DILLARD

رفت و آمدها به یک پایگاه هوایی در ایالت تگزاس آمریکا روز پنجشنبه به دنبال دریافت گزارش هایی مبنی بر حضور یک مهاجم تیرانداز در یکی از ورودی های این پایگاه متوقف شد.

پایگاه هوایی کرپس کریستی (Corpus Christi) اعلام کرد که توانایی آسیب رسانی از فرد تیرانداز گرفته شده و تمامی ورودی های پایگاه هم بسته است. هنوز گزارشی از کشته یا مجروح شدن فرد تیرانداز منتشر نشده است.

این پایگاه که متعلق به نیروی دریایی آمریکا است در ماه دسامبر (آذر/دی) سال گذشته نیز شاهد رویدادی مشابه بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نیروی دریایی ایالات متحده اعلام کرده است که در حادثه روز پنجشنبه کسی کشته نشده اما یک نفر مجروح شده است. یکی از سخنگوهای پایگاه هوایی کرپس کریستی از تبادل آتش بین نیروهای امنیتی و فرد مهاجم سخن گفته است.

پایگاه هوایی کرپس کریستی در جنوب ایالت تگزاس یکی از بزرگترین مراکز آموزش خلبان ها در آمریکا است. بسیاری از خلبانان آمریکایی و همچنین متحدان واشنگتن در این پایگاه آموزش می بینند.

یک نظامی اهل عربستان ماه دسامبر گذشته در یک پایگاه نظامی در ایالت فلوریدا به روی سربازان آمریکایی آتش گشود که در جریان آن سه نظامی آمریکایی کشته شدند. پلیس آمریکا در نهایت فرد مهاجم را به ضرب گلوله از پای در آورد. در آن حادثه هشت نفر نیز مجروح شدند. مقامات آمریکا روز دوشنبه گذشته اعلام کردند که عامل حمله در پایگاه نظامی فلوریدا طی سالها و تا روز قبل از تیراندازی با گروه القاعده در تماس بوده است.