رولز-رویس هم از پس کرونا برنیامد؛ تعدیل ۹ هزار نفری کارکنان نوستالژی بریتانیایی

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
رولز-رویس هم از پس کرونا برنیامد؛ تعدیل ۹ هزار نفری کارکنان نوستالژی بریتانیایی
کپی رایت  AP

شرکت بریتانیایی رولز-رویس اعلام کرد که با هدف مقابله با تبعات رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا ۹ هزار تن از کارکنان خود را اخراج می‌کند.

مطابق اعلام رسمی شرکت رولز-رویس، کاهش سفرهای هوایی موجب افت محسوس تقاضا برای موتورهای تولیدی این شرکت برای صنایع هواپیماسازی شده است.

برپایه این اعلام رسمی، این شرکت ناگزیر شده حداقل ۱.۳ میلیارد پوند از هزینه‌های خود را برای پوشش این افت فروش، کاهش دهد که بخشی از آن از طریق تعدیل ۱۷.۳ درصد از ۵۲ هزار کارگر و کارمند این شرکت محقق خواهد شد.

مدیریت شرکت رولز-رویس خاطرنشان کرده که مذاکرات خود با اتحادیه‌ها و سندیکاها را برای حصول توافق هر چه سریع‌تر برای آغاز روند تعدیل نیرو، شروع کرده است.

فعالیت خطوط هوایی در سرتاسر جهان پس از بسته شدن مرز کشورها و اجرای سیاست قرنطینه عمومی توسط بسیاری از دولت‌های درگیر شیوع شتابان ویروس کرونا به حد بی‌سابقه‌ای کاهش یافته و همین امر رکود صنایع وابسته به صنایع هوایی را تشدید کرده است.

طبق اعلام انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی(یاتا)، حدود ۷۰ درصد ظرفیت خطوط هوایی خالی مانده و کاهش درآمد این صنعت در سال ۲۰۲۰ به دلیل کاهش فروش بلیت سفرهای هوایی حداقل ۳۱۴ میلیارد دلار کاهش خواهد یافت.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید