Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رویترز: دولت سوریه دستور مصادره اموال پسر‌دایی میلیاردر بشار اسد را صادر کرد

رویترز: دولت سوریه دستور مصادره اموال پسر‌دایی میلیاردر بشار اسد را صادر کرد
Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مصادره موقت اموال پسر دایی بشار اسد در واقع نوعی ضمانت برای دریافت بدهی‌های معوقه شرکت تحت ریاست این شخصیت ثروتمند و پرنفوذ به سازمان تنظیم ارتباطات سوریه تلقی می‌شود.

آگهی

دولت سوریه دستور مصادره موقت اموال و دارایی‌های رامی مخلوف،‌ پسر دایی بشار اسد را صادر کرده است.

رویترز با استناد به یک سند دولتی که مدعی است توسط این خبرگزاری رویت شده اعلام کرد دستور مصادره اموال نه تنها رامی مخلوف بلکه همسر و فرزندان وی را نیز شامل می‌شود. این سند به تاریخ ۱۹ ماه مه مهر خورده و به امضای وزیر دارایی سوریه رسیده است.

به ادعای رویترز، آنگونه که از این سند پیداست مصادره موقت اموال پسر دایی بشار اسد در واقع نوعی ضمانت برای دریافت بدهی‌های معوقه شرکت تحت ریاست این شخصیت ثروتمند و پرنفوذ به سازمان تنظیم ارتباطات سوریه تلقی می‌شود.

رامی مخلوف که زمانی جزو معدود اعضای حلقه افراد مورد اعتماد بشار اسد به حساب می‌آمد به واسطه بدهی‌های مالیاتی شرکت مخابراتی خود «سیریاتل» Syriatel با مقامات دولتی به اختلاف و چالش کشیده شد. این مسئله سبب شد تا شکاف و اختلافات جاری در طبقه حاکم که تا پیش از این به نحوی پنهان نگاه داشته شده بود،‌ عیان و آشکار شود.

مخلوف پس از سربازکردن اختلافات با انتشار سه پیام ویدیویی کم سابقه مدعی شد که از سوی مقامات امنیتی دولت به شدت تحت فشار قرار گرفته و ماموران دستگاه اطلاعاتی به شیوه‌ای غیرانسانی کارکنان‌اش را بازداشت کرده‌‌اند. او همچنین به طور مشخص از بشار اسد خواست تا به وی برای نجات شرکت‌اش کمک کند.

رامی مخلوف در آخرین پیام ویدیویی خود ادعا کرد که از وی خواسته شده تا از ریاست شرکت سیریاتل کناره‌گیری کند.

دولت سوریه پیش‌تر اعلام کرده بود که شرکت سیریاتل حدود ۷۷ میلیون دلار بدهی مالیاتی دارد که باید فورا پرداخت شود.

رامی مخلوف که همواره از وی به عنوان «نماد فساد دولتی و رانت‌خواری» یاد می‌شود،‌ به اعتقاد مسئولان کشورهای غربی، نقش مهمی در تامین نیازهای مالی دولت بشار اسد در طول مناقشه و جنگ داخلی این کشور پس از سال ۲۰۱۱ ایفا کرده است.

وی که جدا از فعالیت در زمینه مخابراتی در حوزه املاک،‌ ساخت و ساز و معاملات نفتی نیز دست دارد تحت تحریم‌های آمریکا و اروپا قرار دارد.

به اعتقاد برخی کارشناسان این چالش درون خانوادگی نخستین شکاف بزرگ در طبقه حاکم پس از دهه‌ها حکومت خاندان اسد در سوریه تلقی می‌شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محاکمه دو افسر اطلاعاتی دولت بشار اسد به اتهام جنایت علیه بشریت در آلمان آغاز شد

ملاقات اتفاقی پناهجوی سوری و شکنجه‌گرش در آلمان؛ مامور اطلاعاتی بشار اسد دادگاهی می‌شود

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند