Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اختلاف میان بشار اسد و رامی مخلوف: کارکنان سیریتل بازداشت شدند

اختلاف میان بشار اسد و رامی مخلوف: کارکنان سیریتل بازداشت شدند
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رامی مخلوف، پسر دایی بشار اسد، یکی از پایه‌های قدرت حاکمیت کنونی سوریه به شمار می‌رود.

آگهی

رامی مخلوف، پسردایی بشار اسد و میلیاردر شناخته شده سوریه اعلام کرد ماموران امنیتی دولت سوریه کارکنان سیریتل، شرکت مخابراتی تحت مالکیت وی را بازداشت کرده اند.

انتشار این خبر سه روز پس از آن صورت می‌گیرد که آقای مخلوف عملکرد دولت را در پرونده فرار مالیاتی بزرگ شرکت‌های مخابراتی زیر سوال برد و خواستار مداخله بشار اسد شد.

دولت سوریه از تابستان سال گذشته فشار بر سرمایه‌داران بزرگ و به‌ویژه مالکان شرکت‌های ارتباطی و مخابراتی را برای فرارهای مالیاتی در سال‌های جنگ داخلی این کشور، تشدید کرد. به گزارش رسانه‌های سوریه، رامی مخلوف و همسرش یکی از متهمان بزرگ این پرونده بوده اند.

آقای مخلوف روز یکشنبه با انتشار ویدیویی در فیسبوک گفت: «امروز اعمال فشار بر من وارد مرحله غیر قابل قبولی شده است. ماموران استخبارات (اطلاعات و امنیت) دولت سوریه به شیوه‌ای غیرانسانی کارکنان ما را بازداشت می‌کنند.» مالک سیریتل می‌گوید از او خواسته شده تا از این شرکت خارج شود.

وَكَانَ حَقًّاً عَلَيْنَا نَصْرُ الْمُؤْمِنِينَ

Publiée par ‎رامي مخلوف‎ sur Dimanche 3 mai 2020

وزارت ارتباطات سوریه تا روز سه‌شنبه (پس فردا) به شرکت‌های مخابراتی فرصت داده بود تا بدهی مالیاتی خود به خزانه دولت را بپردازند. دولت سوریه بدهی ناشی از فرار مالیاتی این شرکت‌ها از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸ را رقمی بالاتر از ۳۳۴ میلیون دلار توصیف می‌کند.

آقای مخلوف روز پنجشنبه با انتشار ویدیویی گفته بود دولت سوریه از او ۱۷۸ میلیون و پانصد هزار دلار طلب کرده است. وی از پسردایی خود، بشار اسد خواست تا با ورود به این پرونده وبازنگری در آن، امکان ادامه کار به سیریتل را بدهد. امری که از قرار معلوم به‌هیچ وجه خوشایند رئیس جمهوری عربی سوریه نبوده است.

نام رامی مخلوف، به‌عنوان یکی از حامیان حکومت دمشق در لیست سیاه تحریم‌های ایالات متحده قرار دارد. او از سال‌ها پیش به عنوان یکی از ستون‌های مستحکم حاکمیت بشار اسد در سوریه شناخته می‌شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شگفتی مخالفان بشار اسد از تغییر سیاست دولتها و مصالحۀ با دمشق

برگزاری انتخابات غیررقابتی سوریه همزمان با اعتراض‌های مردمی: «رای فاسد به فاسدها»

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است