رزمایش اسرائيل در مرز با لبنان: «قدرت کافی برای مقابله با حزب‌الله را داریم»

رزمایش اسرائيل در مرز با لبنان: «قدرت کافی برای مقابله با حزب‌الله را داریم»
Copyright تصویر از ویدیو
Copyright تصویر از ویدیو
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیروهای نظامی اسرائیل در مناطق مرزی مشترک با لبنان رزمایشی آغاز کرده و در این مناطق نیرو، تانک و تجهیزات نظامی مستقر کردند.

آگهی

ارتش اسرائیل روز چهارشنبه ۱۳ ماه مه به دنبال حمله نیروهای حزب‌الله لبنان در مناطق مرزی با این کشور به استقرار تانک و پیاده نظام اقدام کرد و عملیات رزمایشی انجام داد.

این رزمایش نظامی پس از آن آغاز شد که نیروهای اسرائیل ماه گذشته اتهام‌هایی مبنی بر اینکه حزب‌الله فعالیت‌های «تحریک‌آمیزی» در امتداد مرز لبنان و اسرائیل انجام داده است، در دستور کار قرار گرفت. اسرائیل همچنین اعلام کرد که به شورای امنیت سازمان ملل در این زمینه شکایت خواهد برد.

اسرائیل سالهاست که درباره اقدامات «متجاوزانه» لبنان و ایران در جنوب سوریه و در نزدیکی مواضع ارتش اسرائیل هشدار می‌دهد.

سرهنگ فریدلر، رئیس پایگاه آموزش فرماندهی شمالی الیاکیم می‌گوید: «این تمرین هفته گذشته آغاز شده و انتظار می‌رود چند هفته ادامه داشته باشد. اسرائیل قدرت کافی برای مقابله با حزب‌الله را دارد اما با دشمنی مواجه است که در مناطق غیرنظامی پناه می‌گیرد.»

این مقام نظامی می‌افزاید: «ما نمی‌خواهیم به شهروندان لبنانی آسیبی وارد شود اما نیروهای آنها به ما ضربه می‌زنند و خودشان داخل خانه‌ها و تونل‌ها پنهان می‌شوند.»

اسرائیل و نیروهای حزب‌الله سال ۲۰۰۶ درگیر یک جنگ یک ماهه شدند و در نهایت بر اساس توافقنامه آتش‌بس سازمان ملل، نیروهای حزب الله از انجام فعالیت‌های نظامی در امتداد مرز مشترک با اسرائیل منع شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برای نخستین بار جنگنده‌های اسرائیل بر فراز خاک آلمان به پرواز درآمدند

شایعه درگذشت میشل عون رئیس جمهور ۸۵ ساله لبنان رد شد

ارتش سوریه: در حمله هوایی اسرائیل به حومه دمشق ۳ نفر کشته شدند