رزمایش اسرائيل در مرز با لبنان: «قدرت کافی برای مقابله با حزب‌الله را داریم»

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
رزمایش اسرائيل در مرز با لبنان: «قدرت کافی برای مقابله با حزب‌الله را داریم»
Copyright  تصویر از ویدیو

ارتش اسرائیل روز چهارشنبه ۱۳ ماه مه به دنبال حمله نیروهای حزب‌الله لبنان در مناطق مرزی با این کشور به استقرار تانک و پیاده نظام اقدام کرد و عملیات رزمایشی انجام داد.

این رزمایش نظامی پس از آن آغاز شد که نیروهای اسرائیل ماه گذشته اتهام‌هایی مبنی بر اینکه حزب‌الله فعالیت‌های «تحریک‌آمیزی» در امتداد مرز لبنان و اسرائیل انجام داده است، در دستور کار قرار گرفت. اسرائیل همچنین اعلام کرد که به شورای امنیت سازمان ملل در این زمینه شکایت خواهد برد.

اسرائیل سالهاست که درباره اقدامات «متجاوزانه» لبنان و ایران در جنوب سوریه و در نزدیکی مواضع ارتش اسرائیل هشدار می‌دهد.

سرهنگ فریدلر، رئیس پایگاه آموزش فرماندهی شمالی الیاکیم می‌گوید: «این تمرین هفته گذشته آغاز شده و انتظار می‌رود چند هفته ادامه داشته باشد. اسرائیل قدرت کافی برای مقابله با حزب‌الله را دارد اما با دشمنی مواجه است که در مناطق غیرنظامی پناه می‌گیرد.»

این مقام نظامی می‌افزاید: «ما نمی‌خواهیم به شهروندان لبنانی آسیبی وارد شود اما نیروهای آنها به ما ضربه می‌زنند و خودشان داخل خانه‌ها و تونل‌ها پنهان می‌شوند.»

اسرائیل و نیروهای حزب‌الله سال ۲۰۰۶ درگیر یک جنگ یک ماهه شدند و در نهایت بر اساس توافقنامه آتش‌بس سازمان ملل، نیروهای حزب الله از انجام فعالیت‌های نظامی در امتداد مرز مشترک با اسرائیل منع شدند.