ارتش سوریه: در حمله هوایی اسرائیل به حومه دمشق ۳ نفر کشته شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ارتش سوریه: در حمله هوایی اسرائیل به حومه دمشق ۳ نفر کشته شدند
Copyright  AP

ارتش سوریه می گوید که حمله روز دوشنبه هواپیماهای جنگی اسرائیل به حومه دمشق، ۳ کشته و ۴ زخمی بر جا گذاشته است.

ارتش گفته است که هواپیماهای اسرائیل بر فراز لبنان پرواز می کرده‌اند و از آنجا موشک‌هایشان را به حومه دمشق شلیک کرده‌اند. این نهاد می گوید که سیستم دفاع موشکی سوریه بیشتر این موشک‌ها را نابود کرده است.

مقامات سوریه هیچ گونه اطلاعاتی درباره اینکه هواپیماهای اسرائیلی به چه اهدافی حمله کرده‌اند، ارائه نداده‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا که جنگ در سوریه را نظارت می کند، می گوید که هواپیماهای اسرائیلی اهدافی متعلق به ایران و متحدان منطقه‌ایش از جمله حزب‌الله لبنان را هدف قرار داده‌اند.

خبرگزاری دولتی سانا سوریه در گزارشی گفته است که موشک‌های اسرائیلی به خانه‌هایی در منطقه حجیرا و عدلیه در حومه دمشق اصابت کرده‌اند.

اسرائیل همچون حملات گذشته‌اش به سوریه درباره این حمله اظهار نظری نکرده است با این حال مقامات اسرائیلی در سالهای اخیر از حملات به اهدافی در سوریه بویژه مقر نیروهای ایرانی سخن گفته‌اند. اسرائیل پیش از این نیز از حریم هوایی لبنان برای حمله به سوریه استفاده کرده است.

هفته گذشته نیروهای اسرائیلی در یک حمله هوایی، نیروهای نظامی مورد حمایت ایران را در نزدیکی شهر تاریخی پالمیرا هدف قرار داد که گفته شده است در این حمله ۹ نفر که شش نفرشان سوری نبودند کشته شدند.

نیروهای ایرانی و حزب‌الله لبنان در جنگ داخلی سوریه در کنار نیروهای ارتش سوریه می جنگند و اسرائیل از گسترش نفوذ ایران در سوریه و در نزدیکی مرزهایش نگران است.