راهکار جدید توئیتر برای مقابله با اطلاعات کرونایی «نادرست» و «گمراه‌کننده»

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
راهکار جدید توئیتر برای مقابله با اطلاعات کرونایی «نادرست» و «گمراه‌کننده»
Copyright  AP

شرکت توئیتر روز دوشنبه برای مقابله با انتشار اطلاعات «نادرست» در مورد شیوع ویروس جدید کرونا مقررات سخت گیرانه جدیدی وضع کرد.

بنا به تصمیم مدیران شبکه اجتماعی توئیتر کاربران از این پس می توانند توئیت هایی را که حاوی اطلاعات «گمراه کننده» یا «بحث برانگیز» هستند گزارش کنند.

در بیانیه روز دوشنبه شرکت توئیتر تاکید شده است که این شبکه اجتماعی از این پس برای مقابله با توئیت هایی که باعث «سردرگمی» کاربران می شوند و آنها را «گمراه» می کنند از نماد خاص و پیام های هشدار آمیز استفاده خواهد کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP
نماد شبکه اجتماعی توئیترAP

به گفته مدیران توئیتر هدف از استفاده از این نمادها و ارسال پیام های هشدار آمیز، ارائه اطلاعات بیشتر و توضیحاتی روشنگرانه است. مسئولان این شبکه اجتماعی از این پس با ارزیابی خطر بالقوه توئیت های منتشر شده (متوسط یا زیاد) و با توجه به نوع مشکلی که پدید می آورند (اطلاعات تایید نشده، اطلاعات بحث برانگیز یا گمراه کننده) دربارۀ هشدار به منتشرکننده توئیت یا حذف آن تصمیم گیری خواهند کرد.

توئیتر پیش از این در ماه مارس (اسفند/فروردین) مقابله با انتشار مطالبی که به طور مستقیم برخلاف توصیه مقامات بهداشتی کشورها بود را آغاز کرد.

کاربران شبکه های اجتماعی به دنبال شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در سطح جهان شاهد انتشار خبرهای دروغ، شایعه، تئوری توطئه و راه حل های تائید نشده برای مقابله با ویروس جدید کرونا در این شبکه ها بودند. بسیاری از شبکه های اجتماعی اکنون به دنبال راه حل هایی برای مقابله با انتشار اطلاعات «نادرست» در مورد شیوع نوع جدید ویروس کرونا هستند.

شرکت توئیتر پیش از این در ماه آوریل (فروردین/اردیبهشت) دست به حذف توئیت هایی «مضر» زده بود که منتشرکنندگان آنها افراد را به تخریب آنتن های فناوری «پنج جی» (5G) به عنوان عامل شیوع ویروس جدید کرونا تشویق می کردند. این شبکه اجتماعی همچنین دو توئیت ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل که اجرای قرنطینه برای مقابله با بیماری همه گیر «کووید ۱۹» را زیر سوال می برد حذف کرده بود.