ارتش افغانستان پس از حملات طالبان دوباره به حالت تهاجمی برگشت

ارتش افغانستان پس از حملات طالبان دوباره به حالت تهاجمی برگشت
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این اقدام در واکنش به حملات روز جاری طالبان در شهرهای کابل و ننگرهار و نیز حملهٔ روز گذشته این گروه در شهر لغمان صورت می‌گیرد.

آگهی

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان دستور داد نیروهای کشورش به حالت تهاجمی دربیایند.

این اقدام ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به حملات روز سه‌شنبهٔ طالبان در شهرهای کابل و ننگرهار و نیز حملهٔ روز گذشته این گروه در ولایت لَغمان صورت می‌گیرد.

آقای غنی در سخنان خود که از تلویزیون پخش شد گفت: «به همهٔ نیروهای امنیتی دستور می‌دهم که از حالت دفاعی فعال به حالت تهاجمی دربیایند و عملیات خود را علیه دشمن از سر بگیرند.»

رئیس جمهوری افغانستان افزود ازسرگیری این عملیات برای دفاع از کشور، محافظت از هموطنان و زیرساخت‌ها، و نیز دفع حملات و تهدید‌های طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی ضروری است.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تغییر وضعیت نیروهای دولتی افغانستان در حالی صورت می‌گیرد که ارتش این کشور از ماه‌ها پیش، برای نشان دادن حسن نیّت در راستای مذاکرات صلح با طالبان، از حمله به این گروه خودداری می‌کرد و فقط واکنش دفاعی نشان می‌ٔداد.

گروه طالبان گرچه مسئولیت حملهٔ روز گذشته در لَغمان را پذیرفته است اما اعلام کرده در حملات امروز کابل و ننگرهار نقشی نداشته است.

در حملهٔ روز جاری مهاجمان به یک بیمارستان زنان در کابل ۱۳ تن از جمله چند زن و کودک جان باختند و از سوی دیگر انفجاری انتحاری در ننگرهار، واقع در شرق این کشور به جان باختن ۱۲ تن از شرکت‌کنندگان در یک مراسم عزاداری انجامید.

خشونت‌های اخیر بار دیگر آیندهٔ روند صلح در افغانستان را تیره کرده است، آن‌هم در زمانی که این کشور با افزایش ابتلای شهروندانش به ویروس کرونا نیز دست‌و‌پنجه نرم می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلفات سنگین طالبان در کندز؛ ارتش افغانستان حمله را دفع کرد

سازمان ملل اعدام‌های در ملاءعام افغانستان را به شدت محکوم کرد

گوترش می‌گوید طالبان شرط‌هایی «غیرقابل قبول» برای شرکت در نشست دوحه تعیین کرده بود