Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کرونا در چین؛ قرنطینه شهر شولان و ثبت ۵ مورد ابتلای جدید در ووهان

کرونا در چین؛ قرنطینه شهر شولان و ثبت ۵ مورد ابتلای جدید در ووهان
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چین تنها کشور آسیایی نیست که این روزها با افزایش موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا روبرو است. مقامات کره جنوبی نیز روز دوشنبه از ثبت بیشترین موارد ابتلا به این ویروس در بیش از یک ماه گذشته خبر دادند.

آگهی

مقامات چین روز دوشنبه اعلام کردند که پنج مورد جدید ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در شهر ووهان، کانون اولیه شیوع ویروس جدید کرونا ثبت شده است.

این خبر تنها یک روز پس از آن منتشر می شود که اولین مورد ابتلا به کرونا در بیش از یک ماه گذشته در شهر ووهان گزارش شده بود.

به گفته مقامات چین در مجموع تست کرونای ۱۷ نفر در فاصله بین روزهای یکشنبه و دوشنبه در سراسر این کشور مثبت بوده است. از این تعداد ۱۰ نفر به دلیل شیوع ویروس در محل زندگی شان به بیماری «کووید ۱۹» مبتلا شدند. به این ترتیب به نظر می رسد که هفت نفر دیگر افرادی هستند که از خارج وارد چین شده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

موارد جدید ابتلا در چین در حالی روز دوشنبه برای دومین روز پیاپی دو رقمی است که بنا به آمار رسمی در جریان موج اولیه شیوع ویروس جدید کرونا ۴۶۳۳ نفر جان خود را از دست دادند.

ثبت ۱۱ مورد ابتلا به این ویروس در شهر ۶۷۰ هزار نفری شولان باعث شده است که مقامات چین تصمیم به قرنطینه این شهر بگیرند. شولان در استان جی لین در شمال شرقی چین قرار دارد.

AP

بیشترین موارد ابتلای جدید در کره جنوبی طی یک ماه اخیر

چین تنها کشور آسیایی نیست که این روزها با افزایش موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا روبرو است. مقامات کره جنوبی نیز روز دوشنبه از ثبت بیشترین موارد ابتلا به این ویروس در بیش از یک ماه گذشته خبر دادند.

بنا به گزارش ها دلیل افزایش موارد ابتلای جدید به بیماری «کووید ۱۹» در کره جنوبی، شیوع کرونا در یکی از محله های شهر سئول، پایتخت این کشور است. 

کره جنوبی در ماه فوریه (بهمن/اسفند) با موج اولیه شیوع این ویروس روبرو شد و تدابیری که سئول برای مقابله با شیوع «کووید ۱۹» اتخاذ کرد، الگویی برای دیگر کشورهای جهان شد.

با ثبت ۳۵ مورد جدید ابتلا به این بیماری در کره جنوبی، شمار مبتلایان در این کشور به ۱۰ هزار و ۹۰۹ نفر رسید. مبتلایان جدید با مردی ۲۹ ساله که در اوایل ماه مه به پنج کلوب شبانه سئول در یکی از محله های سئول رفته بود در تماس بوده اند. نتیجه تست کرونای این مرد جوان مثبت اعلام شده است.

مقامات کره جنوبی از همه افرادی که طی دو هفته گذشته به این محله در سئول رفت و آمد داشتند، خواسته اند تا برای انجام تست کرونا به آزمایشگاه ها مراجعه کنند. شهرداری سئول نیز دستور تعطیلی کلوب های شبانه را برای مقابله شیوع ویروس جدید کرونا صادر کرده است.

ثبت ۳ مورد جدید ابتلا به کرونا در نیوزیلند

دولت نیوزیلند روز دوشنبه اعلام کرد که نتیجه تست کرونای سه نفر در این کشور مثبت بوده است. به این ترتیب شمار مبتلایان در نیوزیلند به ۱۴۹۷ نفر رسید. دو نفر از مبتلایان جدید پرستار هستند و نفر سوم هم از خارج وارد نیوزیلند شده است.

نیوزیلند یکی از کشورهایی است که عملکرد آنها در مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا «مثبت» ارزیابی شده است. این کشور روز دوشنبه بخشی از محدودیت های اعمال شده برای جلوگیری از شیوع بیماری «کووید ۱۹» را کاهش داد. قرار است سینماها، مراکز خرید، باشگاه های ورزشی و کافه ها از روز پنجشنبه در نیوزیلند فعالیت خود را از سر بگیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شناسایی ویروس جدید همزمان با شیوع دوباره کرونا در چین

ورود بازرسان سازمان جهانی بهداشت به چین همزمان با ثبت نخستین قربانی کرونا پس از ۸ ماه

چین از تحقیقات سازمان جهانی بهداشت بعد از پایان کرونا استقبال می‌کند