Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جو بایدن در دومین سالگرد خروج آمریکا از برجام: وعده توافق بهتر محقق نشد

جو بایدن باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا
جو بایدن باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جو بایدن، نامزد احتمالی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ایالت متحده آمریکا دو سال پس از خروج دولت ترامپ از توافق هسته‌ای با ایران در بیانیه‌ای گفت که دولت وعده توافق بهتری را داده بود اما این وعده محقق نشده‌ است.

آگهی

جو بایدن، نامزد احتمالی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ایالت متحده آمریکا دو سال پس از خروج دولت ترامپ از توافق هسته‌ای با ایران در بیانیه‌ای گفت که دونالد ترامپ وعده توافق بهتری را داده بود اما این وعده محقق نشده‌ است.

وی درباره توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با ایران گفت که این توافق به طرز موثری مانع از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای شد.

وی تاکید کرد که تصمیم‌‌های سیاسی رئیس جمهوری آمریکا خطر جنگ در خاورمیانه را افزایش داده چراکه ایران فعالیت‌های هسته‌ای خود را بیشتر کرده است.

با کناره گیری برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت از رقابت‌های مقدماتی حزب دموکرات، جو بایدن به احتمال زیاد نامزد نهایی دموکرات‌ها برای رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر (آبان ماه) است.

معاون باراک اوباما همچنین در بیانیه خود تاکید کرد که ایران تحرکات خود در منطقه را افزایش داده است و این موضوع خطر را برای نظامیان آمریکایی مستقر در خاورمیانه بیشتر می‌کند.

وی با اشاره به اقدام آقای ترامپ در وتوی مصوبه کنگره آمریکا برای جلوگیری از اقدام نظامی علیه ایران بدون مجوز این نهاد، آن‌را «اهانت» به جایگاه کنگره توصیف کرد که از آن به عنوان یکی از بخش‌های حاکمیت آمریکا نام برده است.

آقای بایدن در بیانیه خود تاکید کرد علیرغم وتوی ترامپ علیه قطعنامه مشترک کنگره اما وی باید بدانید که حق ندارد بدون مجوز کنگره وارد جنگ با ایران شود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ماه مه سال ۲۰۱۸ (اردیبهشت ۱۳۹۷) اعلام کرد که کشورش از توافق هسته‌ای با ایران خارج می‌شود. پس از آن ایالات متحده آمریکا علاوه بر برگرداندن تحریم‌های قبلی علیه ایران، تحریم‌های جدیدی را نیز وضع کرد. مقامات آمریکایی از جمله دونالد ترامپ پس از خروج از این توافق بارها گفته‌اند که خواهان مذاکره با ایران برای رسیدن به توافقی دیگر هستند اما ایران نیز بارها اعلام کرده‌ است که زیر بار توافق جدیدی نخواهد رفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس جمهوری آمریکا: کری به ایرانی‌ها گفته اگر ترامپ ببازد صاحب آمریکا می‌شوید

اتحادیه اروپا: ایران بدون تاخیر تعهدات برجامی را به طور کامل اجرا کند

معاون دونالد ترامپ کیست؟ حامی کشتن سلیمانی، مدافع خروج از برجام و موافق فشار بر تهران