جنگ طالبان و کابل؛ فرمانده پلیس خوست و فرمانده طالبان در بلخ کشته شدند

جنگ طالبان و کابل؛ فرمانده پلیس خوست و فرمانده طالبان در بلخ کشته شدند
Copyright عکس از طلوع نیوز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طالبان مسئولیت کشتن فرمانده پلیس افغانستان درولایت خوست را بر عهده گرفت.

آگهی

«سید احمد بابازی» فرمانده پلیس «ولایت خوست» افغانستان به همراه دو محافظ خود بر اثر انفجار مین کناره جاده در منطقه «زنیخیل ولسوالی نادرشاه کوت» کشته شدند.

طالبان مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت. حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان نیز ضمن محکوم کردن کشتن فرمانده پلیس خوست و همراهانش ، حملاتی از این دست از سوی طالبان را عاملی برای کندسازی روند جاری صلح خواند.

از سوی دیگر، ارتش افغانستان نیز روز سه‌شنبه ۱۶ ثور، از کشته شدن «ملا یعقوب» مشهور به «منصور»‌، فرمانده قطعه سرخ طالبان در ولسوالی‌های «کشنده» و «زراع» ولایت بلخ، به همراه ۱۵ نفر از نیروهای تحت امر وی در طی یک حمله هوایی خبر داده بود.

همزمان با ادامه حملات طالبان و دولت مرکزی افغانستان، گروه افراط‌گرای طالبان امروز جمعه، ۲۰ثور، ۴۸ زندانی دیگر را در ولایت هرات آزاد کرد.

دولت افغانستان براساس توافق‌ صلح به عمل آمده بین آمریکا و طالبان قرار است ۵ هزار زندانی طالبان را در مقابل یک هزار زندانی دولتی که در بند طالبان هستند، آزاد کند. طالبان آزادی ۵ هزار زندانی خود را پیش‌شرط مذاکره با دولت افغانستان تعیین کرده است.

کابل در مقابل آزادی شماری از زندانیان دولتی از سوی طالبان، تا به امروز ۹۳۳ زندانی این گروه را از زندان‌ها رها کرده است. روند تبادل زندانیان از سوی دو طرف هنوز تکمیل نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روایت مقام افغان از قمر گل، دختر نوجوانی که با کلاشنیکف نیروهای طالبان را کشت

بیش از ۶۰۰ نفر از افراط‌گرایان طالبان از زندان‌های افغانستان آزاد شدند

طالبان «به رودخانه افکندن افغان‌ها» را قساوت خواند؛ مرزبانی ایران تکذیب کرد