Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سفارتخانه‌های اروپایی در تهران در سال گذشته چه تعداد ویزای شنگن صادر کردند؟

سفارتخانه‌های اروپایی در تهران در سال گذشته چه تعداد ویزای شنگن صادر کردند؟
Copyright Coquimbano/Wikipedia
Copyright Coquimbano/Wikipedia
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جدیدترین آمار منتشره از وضعیت صدور ویزای شنگن توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا نشان می‌دهد سفارتخانه‌های آلمان، ایتالیا و فرانسه در تهران بیشترین متقاضی درخواست ویزا را در سال ۲۰۱۹ میلادی داشته‌اند.

آگهی

جدیدترین آمار منتشره از وضعیت صدور ویزای شنگن توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا نشان می‌دهد سفارتخانه‌های آلمان، ایتالیا و فرانسه در تهران بیشترین متقاضی درخواست ویزا را در سال ۲۰۱۹ میلادی داشته‌اند.

مطابق ارقام اعلام شده، سفارت آلمان در تهران از ۵۶ هزار و ۴۶۹ فرم تقاضا در سال گذشته ۳۹ هزار و ۴۷۱ عدد از آنها را پذیرفته و ۱۶ هزار و ۷۹۶ عدد از آن‌ها را رد کرده است. به این معنی که ۲۹.۷ درصد کل تقاضاها رد شده اند.

سفارت ایتالیا در تهران از ۴۴ هزار و ۲۶۸ فرم تقاضا در سال گذشته، برای ۲۷ هزار و ۷۵۱ نفر ویزا صادر کرده و ۱۶ هزار و ۵۰۱ عدد از آن‌ها را رد کرده است. به این معنی که ۳۷.۳ درصد کل تقاضاها رد شده اند.

سفارت فرانسه در تهران نیز از ۳۸ هزار و ۳۳۳ فرم تقاضا در سال گذشته، برای ۲۸ هزار و ۷۹۹ نفر ویزا صادر کرده و ۹ هزار و ۵۳۶ عدد از آن‌ها را رد کرده است. به این معنی که ۲۴.۹ درصد کل تقاضاها رد شده اند.

سفارتخانه‌های اتریش، مجارستان، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک و فنلاند در تهران نیز در مجموع سال گذشته از ۲ تا ۵ هزار روادید برای شهروندان ایرانی صادر کرده اند. این در حالی است که بلژیک، ۴۸ درصد و جمهوری چک ۲۵.۶ درصد از کل تقاضاها را رد کرده اند.

از آن سو اسلواکی با صدور ۸۰۶ ویزا از مجموع ۱۳۸۶ تقاضا، نروژ با صدور ۱۲۷۰ ویزا از ۱۸۶۲ تقاضا و پرتغال با صدور ۱۵۶۱ ویزا از ۲۱۷۸ تقاضا کشورهایی بودند که سفارت آن ها در تهران کمترین میزان ویزا را برای شهروندان ایرانی صادر کرده است.

وضعیت کلی ویزاهای صادر شده توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا

در سال گذشته میلادی سفارتخانه‌های کشورهای اروپایی در مجموع حدود ۱۷ میلیون فرم تقاضا دریافت کرده‌اند. این رقم نسبت به سال قبل از آن یعنی سال ۲۰۱۸ حدود یک میلیون رشد داشته است.

بنابر این آمار، کشورهای عضو حوزه شنگن در سال ۲۰۱۹ تعداد ۱۶،۹۵۵،۵۴۱ فرم دریافت کرده‌اند. در حالی که این عدد برای سال ۲۰۱۸، ۱۶،۰۱۶،۵۹۹ بوده است.

رد تقاضاهای ویزا توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سالیان اخیر روندی افزایشی داشته است و به حدود ده درصد مجموع درخواست‌ها در سال گذشته رسیده است.

برطبق اعداد منتشره، در سال ۲۰۱۷ میزان ۸.۲ درصد تقاضاهای دریافت ویزا رد شده‌اند. این عدد در سال بعد یعنی ۲۰۱۸ به ۹.۶ درصد رسیده و در سال ۲۰۱۹ این میزان به ۹.۹ درصد رسیده است.

در میان کشورهایی که شهروندانشان بیشترین تقاضای روادید برای ورود به خاک اروپا را داشته‌اند، شهروندان روسیه با ۴.۱ میلیون تقاضا به تنهایی حدود ۲۵ درصد کل درخواست‌های رسیده در سال گذشته را تشکیل داده‌اند. پس از روسیه، چین با ۳ میلیون تقاضا، هند با ۱.۱ میلیون، ترکیه با ۹۰۰ هزار و مراکش با ۷۰۰ هزار تقاضا قرار داشته‌اند.

در حالی که نرخ رد تقاضاها برای شهروندان روسیه و چین به ترتیب ۱.۵ و ۳.۸ درصد بوده است، نرخ مشابه برای شهروندان مراکش و الجزایر به ۲۰ و ۴۳ درصد می‌رسد.

در صدر کشورها با بیشترین درخواست صدور روادید، فرانسه و آلمان با حدود ۴ و ۲.۱ میلیون تقاضا در سال ۲۰۱۹ بیشترین محبوبیت را در میان کشورهای اروپایی داشتند.

۱۶ درصد از ۳،۹۸۰،۹۸۹ تقاضای روادید از فرانسه در سال گذشته توسط مقامات کنسولی این کشور رد شده است.

در آلمان نیز از میان ۲،۱۷۱،۳۰۹ تقاضای روادید، ۹.۸ درصد از آنها مورد موافقت قرار نگرفته است. این در حالی است که آلمان در سال گذشته بیش از یک میلیون و ششصد هزار روادید ورود به خاک صادر کرده است.

بیشترین متقاضیان ورود به خاک آلمان و فرانسه شهروندان چینی بوده اند.

انتظار می‌رود تقاضا و صدور روادید شنگن در پی شیوع گسترده ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ به نحو محسوسی کاهش یابد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا: اوکراین ممکن است معافیت روادید شنگن و کمک ۱.۵ میلیارد یورویی را از دست بدهد

چند سیاستمدار اروپایی با هشتگ «نه از طرف من» به پیام تسلیت اتحادیه اروپا برای مرگ رئیسی انتقاد کردند

گفتگوی بورل و امیرعبداللهیان در آستانه سفر گروسی؛ رئیس دیپلماسی اروپا به وزیر خارجه ایران چه گفت؟