Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بی‌تجربگی و پارتی‌بازی تیم داماد ترامپ، کار تدارک لوازم پزشکی را کُند کرد

بی‌تجربگی و پارتی‌بازی تیم داماد ترامپ، کار تدارک لوازم پزشکی را کُند کرد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به‌گزارش رسانه‌های آمریکا این تیم نتوانسته ارتباط خوبی با بسیاری از تولیدکنندگان برقرار کند و وقت و انرژی بسیاری را در زمانی حساس هدر داده است. تعداد کمی از افراد جوان تیم در زمینهٔ وظیفهٔ محول شده تجربهٔ کاری داشته‌اند و فقط اندکی از تولیدکنندگانی که معرفی کرده‌اند عملا به‌درد خورده‌اند.

آگهی

به‌گزارش رسانه‌های آمریکا تیم جوان و کم‌تجربه‌ای را که جرد کوشنر،‌ داماد دونالد ترامپ مأمور تهیه لوازم پزشکی برای مراکز درمانی کشور کرده بود نتوانسته است در زمان شیوع ویروس کرونا از پس این وظیفهٔ خطیر برآید.

آقای کوشنر اعضای این گروه را که حدود ۱۲ جوانِ عمدتا ۲۰ تا ۳۰ ساله و داوطلب بوده‌اند،‌ مأمور می‌کند تا تولیدکنندگان عمده و معتبر لوازم پزشکیِ مخصوص مقابله با کرونا را، از ماسک و ژل بهداشتی گرفته تا دستگاه‌های تنفس مصنوعی‌، در اسرع وقت یافته و آنها را به سازمان مدیریت بحران فدرال آمریکا وصل کنند تا این سازمان بتواند به‌سرعت لوازم مورد نیاز مراکز درمان دولتی را تهیه و به این مراکز ارسال کند.

این گروه اواخر ماه مارس تشکیل می‌شود و حدود یکماه بعد در اواخر ماه آوریل به کار خود پایان می‌دهد اما شکایت یکی از این جوانان داوطلب به کمیتهٔ نظارتی کنگره و بررسی‌های بعدی نشان می‌دهد که این گروه موفق نبوده و مشکلات جدی داشته است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بی‌تجربه‌گی، فشار کاری و جانبداری اقتصادی

دو نشریهٔ نیوریورک تایمز و واشنگتن پست هر دو در مقاله‌های مفصلی به موانعی اشاره کرده‌‌اند که این تیم در رساندن لوازم بهداشتی به مراکز درمانی ایجاد کرده است، که شماری از آنها عبارتند از:

  • تیم فوق برای چنین وظیفه‌ای بسیار کوچک بوده و افراد آن هفت روز در هفته به مدت ۱۲ ساعت کار می‌کرده‌اند، حال آنکه داوطلبی که شکایت کرده و نخواسته نامش فاش شود گفته است که گرچه افراد تیم بسیار تلاش کرده‌‌اند اما چنین تیمی برای تدارک لوازم بهداشتی کل آمریکا بسیار کوچک بوده است.
  • این تیم نتوانسته ارتباط خوبی با بسیاری از تولیدکنندگان برقرار کند و این وقت و انرژی بسیاری را در زمانی حساس هدر داده است.
  • تعداد کمی از افراد جوان تیم در زمینهٔ وظیفهٔ محول شده تجربهٔ کاری داشته‌اند و فقط اندکی از تولیدکنندگانی که معرفی کرده‌اند عملا به‌درد خورده‌اند.
  • افراد بانفوذی، از سیاستمداران هم‌حزب دونالد ترامپ گرفته تا اصحاب رسانهٔ محافظه‌کار، واسطه شده‌‌اند تا برخی بیمارستان‌ها مثلا در نیویورک به تعداد زیاد و خیلی زودتر ماسک دریافت کنند. دو نفر از این افراد مجریان شبکه محبوب ترامپ یعنی فاکس نیوز بوده‌اند. این دو تن این اتهام را انکار کرده‌اند.
  • این گروه، تولیدکنندگان خاصی را انتخاب و معرفی کرده‌‌اند و هیچ بعید نیست این انتخاب‌ها بدون جانبداری صورت گرفته باشد.
  • در یک مورد، تولیدکننده‌ای مستقر در «سیلیکون ولی» به ایالت نیویورک معرفی می‌شود و مسئولان بهداشتی این ایالت برای خرید دستگاه‌های تنفس مصنوعی قراردادی ۶۹ میلیون دلاری با وی امضا می‌کنند. اما پس از چندی حتی یک دستگاه هم دریافت نمی‌کنند.
AP

ماشین روغن‌کاری شدهٔ وطن‌پرستان واقعی

اما جرد کوشنر از عملکرد این تیم دفاع کرد و روز گذشته گفت: «مهم این است که این تیم ده‌ها میلیون ماسک را در کنار لوازم بهداشتی تدارک دیدند و کسانی که به دستگاه تنفس مصنوعی نیاز داشتند نیز آن را دریافت کردند... این داوطلبان وطن‌پرستان واقعی هستند.»

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا نیز با حمایت از عملکرد این تیم، آن را یک «ماشینِ به‌خوبی روغن‌کاری‌شده» توصیف کرد، اما گفت «از جزئیات کار آنها» اطلاعی ندارد.

این در حالی است که آقای ترامپ، ضربه‌ ناشی از ویروس کرونا به آمریکا را از پیامد حوادثی همچون حمله به پرل هاربر در جنگ جهانی دوم و حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر سنگین‌تر توصیف کرده است.

تاکنون بیش از ۱ میلیون و ۲۶۳ هزار نفر در ایالات‌متحده به ویروس تازهٔ کرونا مبتلا شده‌ و بیش از ۷۴ هزار تن نیز در اثر آن جان باخته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کیمبرلی گیلفویل، دوست دختر دونالد ترامپ جونیور کرونا گرفت

افشاگر «واترگیت» از محتوای مکالمات تلفنی ترامپ با سیاستمداران جهان پرده برداشت

فشارها برای کناره‌گیری بایدن از رقابت‌ها؛ پلوسی: شانس دموکرات‌ها در انتخابات مجلس هم به خطر می‌افتد