Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

درخواست گروهی از جمهوریخواهان: نفوذ چین در دانشگاه‌های آمریکا بررسی شود

درخواست گروهی از جمهوریخواهان: نفوذ چین در دانشگاه‌های آمریکا بررسی شود
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت آموزش آمریکا در حال بررسی ارتباط دستکم یکی از دانشگاه‌های این کشور با چین است. بنا به گزارش‌ها تحقیق این وزارتخانه بر روی ارتباط دانشگاه تگزاس با آزمایشگاه ویروس شناسی شهر ووهان در چین متمرکز است.

آگهی

شماری از اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان ایالات متحده همزمان با افزایش تنش بین واشنگتن و پکن بر سر شیوع ویروس جدید کرونا به دنبال تحقیق در مورد ارتباط چین با دانشگاه‌های آمریکا هستند.

جیم جوردن، عضو ارشد کمیته نظارت و اصلاحات مجلس نمایندگان آمریکا از حزب جمهوریخواه به همراه تعدادی از هم حزبی ها خود با ارسال نامه ای به بتسی داوس، وزیر آموزش این کشور خواستار دریافت اطلاعات درباره تلاش حزب کمونیست چین برای «نفوذ» در دانشگاه های ایالات متحده شد.

این گروه از اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا خواستار دریافت اسناد و نتیجه مقدماتی تحقیق در مورد دانشگاه‌هایی شدند که از سال ۲۰۱۸ میلادی تاکنون هدایای خارجی دریافت کرده‌اند. این درخواست در حالی مطرح می‌شود که وزارت آموزش آمریکا در حال بررسی ارتباط دستکم یکی از دانشگاه های این کشور با چین است. بنا به گزارش ها تحقیق این وزارتخانه بر روی ارتباط دانشگاه تگزاس با آزمایشگاه ویروس شناسی شهر ووهان در چین متمرکز است.

پنهانکاری حزب کمونیست چین در مورد شیوع اولیه ویروس کرونا به شکل غیر قابل وصفی تاثیر این بیماری بر آمریکا و جهان را شدیدتر کرد.
گروهی از اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مقامات اطلاعاتی آمریکا در حال تحقیق در مورد نقش آزمایشگاه ویروس شناسی شهر ووهان در شیوع اولیه ویروس جدید کرونا هستند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده اعلام کرده که «شواهدی» در اختیار دارد که نشان می دهد این آزمایشگاه منشاء نوع جدید ویروس کرونا بوده است.

در نامه گروهی از اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان به وزیر آموزش کابینه دونالد ترامپ آمده است: «نمی توانیم اجازه دهیم یک حکومت کمونیستی خطرناک با پول به نهادهای آموزش عالی ما دسترسی پیدا کند.»

آنها افزوده اند: «پنهانکاری حزب کمونیست چین در مورد شیوع اولیه ویروس کرونا به شکل غیر قابل وصفی تاثیر این بیماری بر آمریکا و جهان را شدیدتر کرد. وظیفه ما در قبال مردم آمریکا این است که آنها [حزب کمونیست چین] را مورد بازخواست قرار دهیم و نگذاریم بیشتر از این به کشورمان صدمه بزنند.»

انستیتوی روابط بین الملل چین همزمان با افزایش تنش ها بین پکن و واشنگتن بر سر شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹»، هشدار داده است که این کشور باید خود را برای یک درگیری نظامی گسترده با ایالات متحده آماده کند. انستیتوی روابط بین الملل چین تحت نظر وزارت اطلاعات ملی این کشور فعالیت می کند.

شیوع ویروس جدید کرونا تاکنون جان نزدیک به ۷۰ هزار نفر را در آمریکا گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره؛ آمریکا نسبت به تلاش‌های خارجی برای تاثیرگذاری بر رای دهندگان هشداد داد

چین: سخنان پمپئو درباره منشاء آزمایشگاهی کرونا «جنون‌آمیز» است

پمپئو در تایید ادعای ترامپ: ویروس جدید کرونا از آزمایشگاهی در ووهان چین بیرون آمده است