فرمانده سابق سپاه مریوان در جریان درگیری در غرب ایران کشته شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
فرمانده سابق سپاه مریوان در جریان درگیری در غرب ایران کشته شد
کپی رایت  عکس از پایگاه اینترنتی فرمانداری مریوان

سپاه پاسداران ایران روز سه شنبه اعلام کرد که سه نفر از اعضای این نهاد در درگیری با افراد مسلح در شهرستان دیواندره در استان کردستان کشته شدند.

بنا به اعلام قرارگاه «حمزه سیدالشهدا» وابسته به نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران یکی از اعضای کشته شده این نیرو سرهنگ شکیبا سلیمی بوده است. در بیانیه این قرارگاه آمده است که شماری از افراد مسلح نیز در درگیری روز سه شنبه کشته شدند. سپاه پاسداران بدون اشاره به دلیل آغاز درگیری و هویت افراد مسلح از آنها به عنوان «عناصر ضد انقلاب» نام برده است.

در مقابل حزب دموکرات کردستان ایران از درگیری نیروهای سپاه با «نیروهای مسلح ناشناس» سخن گفته است. به گفته حزب دموکرات کردستان ایران محل درگیری روز سه شنبه «روستای نرگسله و آژوان، در اطراف کوه‌های چهل چشمه و سلطان» بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در بیانیه قرارگاه «حمزه سیدالشهدا» از سرهنگ شکیبا سلیمی تنها به عنوان «فرمانده» یاد شده است. او پیش از اینکه در مرداد سال گذشته جای خود را به منصور ولی‌ئی بدهد فرماندهی سپاه مریوان را برعهده داشت.

فرماندهی قرارگاه «حمزه سیدالشهدا» در شمال غرب ایران برعهده محمد تقی اوصانلو است. نام این قرارگاه که در اوایل دهه ۱۳۶۰ شمسی با هدف هماهنگی نیروها در استان های کردنشین ایران پایه گذاری شد اغلب در جریان درگیری نیروهای مسلح با گروه های مخالف مطرح می شود.

نیروهای قرارگاه «حمزه سیدالشهدا» تابستان سال گذشته رزمایشی در ارتفاعات مرزی بورالان ماکو برگزار کرده بودند. هدف از آن رزمایش «انهدام» بقایای مقر گروه های مسلح و «پاکسازی» منطقه عنوان شده بود. چند هفته پیش از برگزاری این رزمایش یکی از اعضای سپاه پاسداران در درگیری با افراد مسلح در شهرستان سروآباد در استان کردستان کشته شده بود.