فرمانده سابق سپاه مریوان در جریان درگیری در غرب ایران کشته شد

فرمانده سابق سپاه مریوان در جریان درگیری در غرب ایران کشته شد
Copyright عکس از پایگاه اینترنتی فرمانداری مریوان
Copyright عکس از پایگاه اینترنتی فرمانداری مریوان
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شکیبا سلیمی پیش از اینکه در مرداد سال گذشته جای خود را به منصور ولی‌ئی بدهد فرماندهی سپاه مریوان را برعهده داشت.

آگهی

سپاه پاسداران ایران روز سه شنبه اعلام کرد که سه نفر از اعضای این نهاد در درگیری با افراد مسلح در شهرستان دیواندره در استان کردستان کشته شدند.

بنا به اعلام قرارگاه «حمزه سیدالشهدا» وابسته به نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران یکی از اعضای کشته شده این نیرو سرهنگ شکیبا سلیمی بوده است. در بیانیه این قرارگاه آمده است که شماری از افراد مسلح نیز در درگیری روز سه شنبه کشته شدند. سپاه پاسداران بدون اشاره به دلیل آغاز درگیری و هویت افراد مسلح از آنها به عنوان «عناصر ضد انقلاب» نام برده است.

در مقابل حزب دموکرات کردستان ایران از درگیری نیروهای سپاه با «نیروهای مسلح ناشناس» سخن گفته است. به گفته حزب دموکرات کردستان ایران محل درگیری روز سه شنبه «روستای نرگسله و آژوان، در اطراف کوه‌های چهل چشمه و سلطان» بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در بیانیه قرارگاه «حمزه سیدالشهدا» از سرهنگ شکیبا سلیمی تنها به عنوان «فرمانده» یاد شده است. او پیش از اینکه در مرداد سال گذشته جای خود را به منصور ولی‌ئی بدهد فرماندهی سپاه مریوان را برعهده داشت.

فرماندهی قرارگاه «حمزه سیدالشهدا» در شمال غرب ایران برعهده محمد تقی اوصانلو است. نام این قرارگاه که در اوایل دهه ۱۳۶۰ شمسی با هدف هماهنگی نیروها در استان های کردنشین ایران پایه گذاری شد اغلب در جریان درگیری نیروهای مسلح با گروه های مخالف مطرح می شود.

نیروهای قرارگاه «حمزه سیدالشهدا» تابستان سال گذشته رزمایشی در ارتفاعات مرزی بورالان ماکو برگزار کرده بودند. هدف از آن رزمایش «انهدام» بقایای مقر گروه های مسلح و «پاکسازی» منطقه عنوان شده بود. چند هفته پیش از برگزاری این رزمایش یکی از اعضای سپاه پاسداران در درگیری با افراد مسلح در شهرستان سروآباد در استان کردستان کشته شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران خواستار اخراج اعضای حزب دموکرات کردستان از عراق شد

فرماندهان سپاه استان کردستان: انتقام حملۀ مریوان را می‌گیریم

روایت متفاوت سپاه پاسداران و حزب دموکرات کردستان ایران از درگیری در مناطق مرزی