فرماندهان سپاه استان کردستان: انتقام حملۀ مریوان را می‌گیریم

حمله در مرز مریوان
حمله در مرز مریوان Copyright ایرنا- سید مصلح پیر خضرانیان
Copyright ایرنا- سید مصلح پیر خضرانیان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

درگیری‌ها در مرز مریوان بامداد شنبه روی داد و ۱۱ کشته و ۸ زخمی برجای گذاشت. شبکه خبری العالم به نقل از معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان اعلام کرد که این حمله توسط گروهک «پژاک» انجام شده است.

آگهی

حسن عسکری، فرمانده سپاه شهرستان سنندج در واکنش به حمله به یکی از پایگاههای سپاه در مرز مریوان اعلام کرد که سپاه انتقام خواهد گرفت.

او روز یکشنبه در حاشیۀ مراسم خاکسپاری قانع کرم ویسه، از کشته شدگان این حمله گفت: «متأسفانه دیروز یکی از پایگاه‌های سپاه توسط عوامل استکبار جهانی مورد هجمه قرار گرفت... تمام شهدای عملیات تروریستی مریوان از نیروهای بومی کردستان بودند... سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با شدّت و حدّت با این جیره‌خواران استکبار جهانی برخورد می‌کند و انتقام خون‌های پاک شهدای عملیات تروریستی مریوان را از این افراد مزدور خواهد گرفت.»

درگیری‌ها در مرز مریوان بامداد شنبه روی داد و ۱۱ کشته و ۸ زخمی برجای گذاشت. شبکۀ خبری العالم به نقل از معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان اعلام کرد که این حمله توسط گروهک «پژاک» انجام شده است.

محمدحسین رجبی فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان نیز با اعلام اینکه در جریان حملۀ مریوان، زاغۀ مهمات پاسگاه مرکزی قرارگاه حمزه سیدالشهدا وابسته به نیروی زمینی سپاه در روستای «دری» منفجر شده است اعلام کرد: «در این حملۀ اشرار ضدانقلاب، به مهمات همراه نیروهای پایگاه تیر اصابت می‌کند که بر اثر انفجار مهمات داخل پایگاه، تعدادی از نیروها به شهادت می‌رسند.»

او افزود: «در حال حاضر هم در منطقه به حول و قوه الهی در تعقیب آنها هستیم... و تا انتقام خون این عزیزان از پای نخواهیم نشست.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمانده سابق سپاه مریوان در جریان درگیری در غرب ایران کشته شد

حمله آنارشیست‌ها با بطری رنگ به سفارت ایران در آتن

ایران خواستار اخراج اعضای حزب دموکرات کردستان از عراق شد