Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اتحادیه اروپا کمک ۷ میلیاردی فرانسه به ایرفرانس را تایید کرد

اتحادیه اروپا کمک ۷ میلیاردی فرانسه به ایرفرانس را تایید کرد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نهاد ناظر بر رقابت اتحادیه اروپا روز دوشنبه ۴ مه ( ۱۵ اردیبهشت) کمک ۷ میلیارد یورویی دولت فرانسه به شرکت هواپیمایی ایرفرانس را تایید کرد.

آگهی

نهاد ناظر بر رقابت اتحادیه اروپا روز دوشنبه ۴ مه (۱۵ اردیبهشت) کمک ۷ میلیارد یورویی دولت فرانسه به شرکت هواپیمایی ایرفرانس را تایید کرد.

این نهاد گفته است وجه نقد تخصیص یافته به ایرفرانس، شوک اقتصادی حاصل از همه‌گیری ویروس کرونا را برای این شرکت سبک‌تر خواهد کرد.

در پی اجرای طرح قرنطینه شهرها، لغو پروازها و زمین‌گیر شدن هواپیماها، شرکت‌های هواپیمایی در سراسر اروپا از دولت‌ها تقاضای کمک کردند. شرکت هواپیمایی ایرفرانس با ۳۰۰ هواپیما یکی از بزرگترین شرکت‌هایی است که در پی وضعیت جدید متحمل خسارت شده است.

مارگارت وستگر، مقام بلندپایه این نهاد در بیانیه خود آورده است: «وام ۷ میلیارد یورویی فرانسه ایرفرانس را قادر خواهد کرد تا بتواند در مقابل ضربه شدید بروز همه‌گیری ویروس کرونا مقاومت کند.»

از زمان ادغام دو شرکت هواپیمایی ایرفرانس و کی‌ال‌م در سال ۲۰۰۴ میلادی، دولت‌های فرانسه و هلند هرکدام ۱۴ درصد سهام این مجموعه را در اختیار دارند.

برونو لومر، وزیر اقتصاد فرانسه پیش‌تر گفته بود دولت به هر قیمتی حتی خرید دوباره سهام، از شرکت‌هایی که پرچمدار صنعت فرانسه هستند محافظت خواهد کرد.

ادوار فیلیپ، نخست وزیر فرانسه نیز تصریح کرده بود دولت برای نجات شرکت‌های بزرگ بحران‌زده ابایی از ایفای دوباره نقش سهامدار بزرگ را ندارد.

دولت فرانسه از ۱۷ مارس سیاست قرنطینه را در سطح کشور به اجرا گذاشته است. در قالب این سیاست تمامی کسب و کارهای غیرضروری تعطیل شده‌اند و خروج مردم از خانه تنها در موارد اضطراری ممکن است. در چنین شرایطی شرکت‌های هواپیمایی و خودروسازی از جمله کسب و کارهایی هستند که با بیشترین افت فروش و درآمد مواجه شده‌اند.

تاکنون بیش از ۱۳۰ هزار نفر در فرانسه به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند که از میان آنها نزدیک به ۲۵ هزار نفر جان باخته‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

همزمانی پاداش چندصدهزار یورویی یک مدیر با ثبت رکورد بیکاری در فرانسه

فرانسه با اوج‌گیری دوباره کرونا برنامه واکسیناسیون عمومی را آغاز کرد

بدهی عمومی فرانسه مرز ۳ هزار میلیارد یورو را نیز رد کرد