Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

همزمانی پاداش چندصدهزار یورویی یک مدیر با ثبت رکورد بیکاری در فرانسه

توقف هواپیماهای ایرفرانس در فرودگاه شارل دوگل پاریس
توقف هواپیماهای ایرفرانس در فرودگاه شارل دوگل پاریس Copyright Francois Mori/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Francois Mori/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از نیما قدکپور
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که گفته می شود مدیرعامل گروه بحران زده «ایرفرانس - کی ال ام»‌ پاداش ۷۶۸ هزار یورویی دریافت می کند، وزارت کار فرانسه خبر از ثبت یک رکورد تاریخی آمار بیکاران در این کشور را ارائه داد.

آگهی

با تصویب هیات مدیره گروه «ایرفرانس - کی ال ام»‌ بنجامین اسمیت، مدیرعامل این شرکت پاداش ۷۶۸ هزار یورویی دریافت می کند.

این در حالی است که این دو شرکت بزرگ هواپیمایی نزدیک به سه ماه تمام پروازهایشان بخاطر شیوع ویروس کرونا لغو شده و در بحران اقتصادی بی سابقه ای قراردارند. بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا دولت های فرانسه و هلند را قانع کرده است که برای نجات گروه هواپیمایی، به ترتیب ۷ و ۴ میلیارد یورو به ایرفرانس و کی ال ام کمک مالی کنند.

دولت فرانسه و هلند هر کدام ۱۴ درصد از سهام این دو شرکت را دارند.

با وجود کمکهای مالی دولتی، درروزهای اخیر صحبت هایی درباره اخراج هزاران تن از کارکنان این گروه شنیده می شود. بی دلیل نیست که موافقت با پاداش ۷۶۸ هزار یورویی تنها به یک نفر از کارکنان، مدیرعامل شرکت باعث ایجاد واکنش های بسیاری در شبکه های اجتماعی شده است.

این گروه هواپیمایی در جواب به انتقادهای گسترده گفته است که بنجامین اسمیت، پاداش فعالیت های خود در سال ۲۰۱۹ را می گیرد. همچنین دفتر مدیرعامل گروه بیانیه ای منتشرکرده است که در آن می خوانیم «پاداش بنجامین اسمیت تنها مربوط به عملکرد این گروه در سال ۲۰۱۹ است و شخص مدیرعامل متعهدشده است که در سال ۲۰۲۰،‌ ۲۵درصد از پاداشش را برای هزینه های شرکت خرج کند.»

رکورد تاریخی بیکاری در فرانسه

انتشار خبر موافقت با پرداخت پاداش ۷۶۸ هزار یورویی به بنجامین اسمیت همزمان شده است با آمار بیکاری بی سابقه در فرانسه. به گفته دولت، بیکاری در فرانسه به بالاترین میزان خود در ماه های اخیر رسیده است. داده های وزارت کار فرانسه در روز پنجشنبه نشان می دهد تعداد بیکاران فرانسوی تا ۲۲ آوریل به ۲۲.۷ درصد رسیده است که به گفته این وزارتخانه یک رکورد جدید محسوب می شود.

وزارت کار فرانسه اعلام کرد «تعداد افرادی که از هشتم مارس نامشان را در لیست بیکاران این کشور ثبت کرده اند ۸۴۳۰۰۰ نفر است که در مجموع تعداد بیکاران متقاضی کار را به ۴۵۷۵۵۰۰ نفر»‌ می رساند. این عدد بسیار فراتر از نرخ بیکاری پس از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ میلادی و به گفته وزارت کار فرانسه از زمان ثبت الکترونیکی متقاضیان کار از سال ۱۹۹۶ است.

فرانسه از اواسط ماه مارس تا یازدهم ماه مه، دوشنبه ۲۲ اردیبهشت، در قرنطینه سراسری بود و به جز دورکاری و تامین کنندگان مایحتاج اولیه شهروندان، کارها و تجارت های دیگر تعطیل بودند.

در اوایل هفته جاری، آژانس ملی آماری فرانسه، اینسه، اعلام کرد که اقتصاد فرانسه در سه ماهه دوم سال جاری میلادی با ۲۰درصد رکود مواجه شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کارکنان بخش بهداشت و درمان فرانسه علیه دولت ماکرون تظاهرات کردند

اتحادیه اروپا کمک ۷ میلیاردی فرانسه به ایرفرانس را تایید کرد

استفاده از کپسول خودکشی 'بزودی' در سوئیس؛ وقتی دکمه را فشار دادید دیگر امکان تغییر تصمیم نیست