فرانسه؛ بازداشت یک باند دزدان ایرانی که خود را پلیس جا می‌زدند

فرانسه؛ بازداشت یک باند دزدان ایرانی که خود را پلیس جا می‌زدند
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته پلیس فرانسه، این باند ۴ نفره ایرانی که نمی توانند خوب فرانسه حرف بزنند، بیشتر افراد خارجی و کسانی که خودرهای گران قیمت سوار بودند را هدف دستبرد خود قرار می داده‌اند.

آگهی

یک باند ایرانی شامل ۳ مرد و یک زن که خود را پلیس جا می زدند و با متوقف کردن خودروها و به بهانه بررسی گواهی خروج از خانه در دوران قرنطینه، از آنها دزدی می کردند، در حومه پاریس دستگیر شدند.

این باند که اهداف خود را با دقت انتخاب می کردند، با متوقف کردن خودرو قربانیان، وسایل شخصی آنها را مورد بازرسی قرار می داند و پول، جواهرات و اشیای قیمتی قربانیان را می دزدیدند.

حداقل ۷ نفر از هفتم آوریل تا زمان دستگیری اعضای این باند در ۲۸ آوریل، مورد سرقت این باند قرار گرفته اند که مبلغ سرقت شده بالغ بر حدود ۲۵ هزار یورو است.

پلیس در جریان بررسی خانه این افراد در سن‌دونی در حومه پاریس به یک زن هم مشکوک و او را دستگیر کرد. در خانه این زن اسناد مشکوک بانکی پیدا شده است که نشان می دهد ۴۰ هزار یورو در حساب این زن قابل شناسایی است و همچنین در این خانه ۱۱ هزار یورو پول نقد یافت شده است.

پلیس گفته است که این باند ساعت‌ها وقت صرف می کرده‌اند تا هدف مناسب را شناسایی کنند.

پلیس همچنین گفته است که این باند ایرانی شامل افرادی است که نمی توانند خوب فرانسه حرف بزنند و بیشتر افراد خارجی و کسانی که خودرهای گران قیمت سوار بودند را هدف دستبرد خود قرار می داده‌اند.

نخستین شکایت در ۷ آوریل و از سوی یک راننده لهستانی در اداره پلیس ثبت شده است. این راننده گفته است که پلیس‌های تقلبی از او ۱۵۰۰ یورو دزدیده‌اند. او گفته است که این افراد نشانه‌های پلیس را به همراه و ماسک به صورت داشته‌اند. آنها در همان روز یک فرد سریلانکایی را هدف قرار دادند و از وی ۳۱۰۰ یورو دزدیدند.

پلیس فرانسه اعلام کرده است که افراد دستگیر شده یک باند سازماندهی شده بین‌الملی هستند که در چندین کشور اروپایی از جمله آلمان، سوئیس و بلژیک اقدام به به دزدی کرده‌اند.

به گفته پلیس دزدان ایرانی معمولا توریست‌ها را هدف خود قرار می دهند اما در وضعیت قرنطینه گسترده در فرانسه که از توریست‌ها خبری نیست، این باند در نقش پلیس به دزدی از رانندهای خارجی روی آورده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دزدها با هک دستگاه‌های خودپرداز در اروپا ۲۳۰ هزار یورو را به سرقت بردند

ماموران پلیس فرانسه به دلیل خشونت با پناهجوی افغان به زندان محکوم شدند

دو مأمور پلیس فرانسه به دلیل توهین نژادپرستانه تعلیق شدند