دولت فرانسه نقشه تقسیمات کشوری بر اساس شیوع ویروس کرونا را منتشر کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
دولت فرانسه نقشه تقسیمات کشوری بر اساس شیوع ویروس کرونا را منتشر کرد
کپی رایت  وزارت بهداشت فرانسه

دولت فرانسه روز پنجشنبه با انتشار سه نقشه، مناطق مختلف این کشور را براساس وضعیت شیوع ویروس کرونا و آمادگی بیمارستان‌ها به سه منطقه سبز، نارنجی و قرمز تقسیم کرد. 

در نقشه اول، مناطق مختلف با معیار میزان شلوغی بخش مراقبت‌های ویژه طبقه بندی شده اند. مناطقی که در آن‌ها تخت‌های بخش مراقبت‌های ویژه تا ۶۰ درصد پر شده اند با رنگ سبز،  تا ۸۰ درصد به رنگ نارنجی و بالای ۸۰ درصد با رنگ قرمز مشخص شده اند. استان‌های شرق بزرگ و ایل دو فرانس (به مرکزیت پاریس) از جمله مناطق قرمز این نقشه هستند.

در نقشه دوم، مناطقی که کمتر از ۶ درصد جمعیت آن‌ها به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در بخش اورژانس پذیرفته شده اند به رنگ سبز، مناطق با درصد پذیرش بین ۶ تا ۱۰ به رنگ نارنجی و مناطق با درصد بالاتر از ۱۰ به رنگ قرمز مشخص شده اند. براساس این تقسیم بندی، تنها ۶ منطقه فرانسه در وضعیت قرمز قرار دارند. 

نقشه سوم ترکیبی از دو نقشه اول است و براساس آن ۳۵ منطقه در وضعیت قرمز قرار دارند.

به گفته وزیر بهداشت فرانسه از هفته آینده مناطق نارنجی از این تقسیم بندی خارج می‌شوند. در زمان تسهیل مقررات قرنطینه، که گام اول آن از ۱۱ ماه مه آغاز می‌شود، براساس رنگ مناطق درباره بازگشایی مدارس و پارک‌های عمومی تصمیم گرفته خواهد شد. 

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید