احتمال بازگشایی مشروط فرودگاه اورلی ازهفته اول تابستان

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
France Orly
France Orly   -   کپی رایت  Christophe Ena/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved.

ژان باپتیست جٍباری، وزیر راه و ترابری فرانسه از احتمال بازگشایی فرودگاه اورلی پاریس در نخستین روزهای فصل تابستان خبر داد.

پیش تر چندین شرکت هواپیمایی در نامه‌ای سرگشاده از دولت فرانسه خواسته بودند از ۲۶ ژوئن فرودگاه اورلی را بازگشایی کند.

این  ۹ شرکت‌های هواپیمایی در نامه خود به وزیر جوان از او خواسته‌ بودند با موافقت با این درخواست، موجبات بهبود وضعیت تجاری و اجتماعی این شرکت‌ها را فراهم کند.

در این نامه که خبرگزاری فرانسه آن‌را منتشر کرده آمده است: «با توجه به مشکلات پیش آمده برای شرکت‌های هواپیمایی ما از شما می‌خواهیم از تاریخ ۲۶ ژوئن با درخواست بازگشایی فرودگاه اورلی موافقت کنید. این روند می‌تواند با نظرگرفتن تمام مسائل بهداشتی و پزشکی لازم صورت گیرد و با هماهنگی‌های لازم خطر شیوع مجدد ویروس کرونا را کاهش دهد.»

همگی این ۹ کمپانی در فرودگاه اورلی مستقر هستند و از پایان ماه مارس به بعد به دلیل محدودیت‌های اعمال شده از سوی دولت نتوانسته‌اند هیچ پروازی داشته باشند.

گزارش‌ها حاکی از موافقت مشروط وزیر راه و ترابری فرانسه با درخواست این ۹ شرکت هواپیمایی است. آقای جباری اعلام کرده این امر تنها با برقراری تعداد مشخصی پرواز در روز و همچنین کنترل‌های ایمنی و بهداشتی ضروری و لازم قابل انجام است.

در فرانسه تاکنون بیش از ۱۷۶ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این تعداد ۲۶ هزار و ۳۰۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید