Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

رقبای دیروز و طلبکاران امروز؛ کار پرونده شکایت برانکو و کیروش به جای باریک کشید

رقبای دیروز و طلبکاران امروز؛ کار پرونده شکایت برانکو و کیروش به جای باریک کشید
Copyright عکس از امیرحسین خیرخواه/سایت ورزش۳
Copyright عکس از امیرحسین خیرخواه/سایت ورزش۳
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارلوس کیروش، سرمربی سابق تیم ملی ایران و ایوانکو برانکوویچ، سرمربی پیشین باشگاه پرسپولیس که تا همین دو سال پیش یکدیگر را به توطئه پنهانی علیه هم و منافع فوتبال ایران متهم می‌کردند، این روزها با وجود دوری از این کشور به دو طلبکار جدی فدراسیون فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس بدل شده‌اند.

آگهی

کارلوس کیروش، سرمربی سابق تیم ملی ایران و ایوانکو برانکوویچ، سرمربی پیشین باشگاه پرسپولیس که تا همین یک سال و نیم پیش یکدیگر را به توطئه پنهانی علیه هم و منافع فوتبال ایران متهم می‌کردند، این روزها با وجود دوری از این کشور به دو طلبکار جدی فدراسیون فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس بدل شده‌اند.

فدراسیون فوتبال ایران روز یک‌شنبه اعلام کرد که با ارسال اعتراضی نسبت به رای صادره از سوی فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) در مورد ادعای ۲۰۰ هزار دلاری کارلوس کیروش، این پرونده به دادگاه حکمیت ورزش‌(CAS) ارسال خواهد شد.

سرمربی سابق تیم ملی ایران مدعی است که فدراسیون فوتبال این کشور از پرداخت پاداش حضور او در جام ملت‌های آسیا امتناع کرده است. فدراسیون فوتبال هم مدعی است که وقتی ایران در مسابقات ۲۰۱۹ به جمع دو تیم برتر راه نیافته، پرداخت پاداش ۲۰۰ هزاردلاری منتفی بوده ولی ظاهرا قرارداد آقای کیروش در این خصوص صراحت لازم را ندارد و او به صرف صعود به جمع چهار تیم برتر این رقابت‌ها متقاضی دریافت پاداش خود است.

در مسابقات جام ملت های امارات، تیم ایران با نتیجه سه بر صفر مقابل ژاپن شکست خورد از گردونه رقابت‌ها حذف شد. در این رقابت بازی رده‌بندی برگزار نشد.

بنا بر اعلام فدراسیون فوتبال ایران، رای کمیته وضعیت فیفا درخصوص شکایت آقای کیروش اواخر اسفند ۱۳۹۸(اواسط مارس ۲۰۲۰) وصول شده و متعاقب آن تقاضای گراندز رای (ارائه دلایل صدور رای) از سوی این فدراسیون در مهلت قانونی به فیفا ارسال شده و اکنون با توجه به دریافت گراندز رای توسط فیفا، اعتراض فدراسیون فوتبال ایران در موعد مقرر به دادگاه حکمیت ورزش (CAS) ارسال خواهد شد.

همزمان سرمربی سابق تیم فوتبال پرسپولیس نیز به خبرگزاری فارس گفته که فیفا تصمیم خود را برای صدور رای نهایی در مورد شکایت او از باشگاه پرسپولیس گرفته و مطمئنا از این پس نظر من نقشی در رای فیفا و اجرای آن نخواهد داشت.

مطابق اعلام رسانه‌های ایران، مجموع طلب آقای برانکو و دستیارانش از باشگاه پرسپولیس نزدیک به ۸۰۰ هزار یورو است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موج خروج سرمربی‌های خارجی از فوتبال ایران؛ استراماچونی هم تسلیم تحریم‌ها شد

کیروش: در زندگی‌ام هرگز مانند بازیکنان ایرانی ندیده‌ام

کنفدراسیون فوتبال آسیا رسما رای خود را درباره سپاهان اعلام کرد: شکست سه بر صفر، محرومیت و جریمه