ایلان ماسک با یک توییت باعث سقوط سهام تسلا شد

Elon Mush
Elon Mush Copyright Susan Walsh/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایلان ماسک برای توییت کردن درباره مسائل مهم مرتبط با تسلا، از جمله سلامت مالی شرکت، احتمال خرید یا ادغام با شرکت‌های دیگر و آمار و ارقام فروش و تولید، باید از مدیریت حقوقی تسلا اجازه بگیرد.

ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیر عامل تسلا با انتشار یک توییت باعث سقوط ارزش سهام این شرکت شد. 

آگهی

آقای ماسک روز جمعه در توییتر نوشت قیمت سهام تسلا به نظر وی بسیار بالا است. تنها دقایقی پس از انتشار این پیام توییتری ارزش سهام این شرکت در بورس وال‌ استریت ۱۰/۳ درصد کاهش یافت. گفته می‌شود تسلا در این ماجرا ۱۴ میلیارد دلار ضرر کرده است.

شرکت تسلا، پیشگام بازار جهانی خودروهای الکتریکی به شمار می‌رود. ایلان ماسک به جز تسلا، مالک شرکت فضایی  اسپیس ایکس هم هست. 

این توییت جنجال برانگیز، علاوه بر آنکه باعث سقوط ارزش سهام تسلا در وال استریت شد، احتمالا می‌تواند به مداخله کمیسیون کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا هم منجر شود: ایلان ماسک در سال ۲۰۱۸ با انتشار یک پیام توییتری دیگر از خروج احتمالی تسلا از بورس سخن گفته بود. آن توییت پس از واکنش تند کمیسیون، منجر به کناره‌گیری ایلان ماسک از ریاست هیات مدیره تسلا شد. اما ماجرا در سال بعد ادامه پیدا کرد. 

پس از چند پیام توییتری جنجالی دیگر، توافق میان کمیسیون و مدیرعامل تسلا محدودتر شد: ایلان ماسک برای توییت کردن درباره مسائل مهم مرتبط با تسلا، از جمله سلامت مالی شرکت، احتمال خرید یا ادغام با شرکت‌های دیگر و آمار و ارقام فروش و تولید، باید از مدیریت حقوقی تسلا اجازه بگیرد.

به این ترتیب احتمال ورود کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به ماجرای این توییت روز جمعه ایلان ماسک وجود دارد. مدیر عامل تسلا در همان روز و در همان شبکه اجتماعی چندین پیام دیگر هم منتشر کرد. آقای ماسک از جمله اعلام کرد که تمام دارایی‌های فیزیکی خود را خود فروخت و دیگر صاحب خانه نخواهد بود. 

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایلان ماسک خرید بیت‌کوین را تنها اندکی بهتر از نگهداری پول نقد دانست

نگرانی از کاهش رونق اقتصادی در چین و منطقه یورو؛ شاخص دلار به بالاترین سطح در ۶ ماه گذشته رسید

زلزله بی‌تی‌اس در بازار کتاب؛ فراتر از داستانِ ستاره‌های کی‌پاپ در صدر پرفروش‌های آمریکا و بریتانیا