شکایت باشگاه اوترخت به دلیل تعطیلی لیگ برتر هلند: عدالت اجرا نشد

شکایت باشگاه اوترخت به دلیل تعطیلی لیگ برتر هلند: عدالت اجرا نشد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از نیما قدکپور
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسئولان باشگاه اوترخت هلند به دلیل عدم کسب سهمیه اروپایی درفصل آینده لیگ اروپا در پی تصمیم مقامات در تعطیلی لیگ فوتبال هلند از برگزارکنندگان لیگ برتر شکایت می کنند.

آگهی

باشگاه فوتبال اوترخت هلند از مقامات لیگ برتر فوتبال این کشور، شکایت می کنند.

مقامات باشگاه اوترخت که پیش از توقف رقابت‌ها، در جایگاه ششم لیگ برتر فوتبال این کشور قرارداشتند، مدعی اند که امسال می توانستد پس از مدتها به مسابقات لیگ اروپایی صعودکنند اما تصمیم نخست وزیر هلند در ماه مارس گذشته همه رویاها را تبدیل به کابوس کرد. مارک روت اعلام کرد تمام رخدادهای ورزشی و گردهمایی‌های بزرگ کشور تا ماه سپتامبر آینده متوقف خواهد شد.

با توقف رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، پنج تیم صدرنشین سهمیه لیگ قهرمانان و لیگ اروپا را بدست آوردند. بدیت ترتیب آژاکس و آلکمار، تیم اول و دوم جدول، مجوز صعود به لیگ قهرمانان اروپا را گرفتند. آیندهوون، به عنوان تیم سوم جدول برای حضور در لیگ قهرمانان باید بازی‌های مقدماتی انجام دهد و فاینورد و ویلم به لیگ اروپا صعود کردند.

اعتراض مقامات باشگاه اوترخت به این علت است که جایگاه ششم این باشگاه پس از ویلم با یک بازی کمتر رخ می دهد. اوترخت پیش از تعطیلی رقابت‌ها با ۴۱ امتیاز و یک بازی کمتر از ویلم در جایگاه ششم قرار داشت و باشگاه ویلم با ۴۴ امتیاز در جای پنجم بود. مقامات باشگاه اوترخت می گویند عدالت درباره آنها اجرا نشده است چرا که با یک بازی کمتر و اختلاف گل بیشتر بی‌تردید در ادامه رقابت‌های لیگ می توانستند جایگاه پنجم را از آن خود کنند.

چالش کسب سهمیه رقابت‌های اروپایی برای باشگاه اوترخت، به جز افتخار برای این شهرکوچک هلند بی‌تردید سودآوری مالی است.

توقف لیگ فوتبال هلند در ماه مارس هرچند باعث ناراحتی هواداران فوتبال اوترختی شده است اما برای هم تیمی‌های قوچان نژاد، مهاجم پیشین تیم ملی ایران، خبر نسبتا خوبی بود.

گوچی که در باشگاه زوله در لیگ برتر هلند توپ می زند پیش از تعطیلی مسابقات جایگاه پانزدهم را دراختیار داشتند و در لیگ هجده تیمی امکان سقوط آنها در پایان فصل بسیار زیاد بود. حالا با تعطیلی لیگ، گوچی و هواداران زوله با خیالی راحت می توانند به فصل آینده لیگ برتر هلند فکرکنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بارقه امید برای فوتبال اروپا؛ بوندسلیگا برای شروع دوباره از ۲۰ اردیبهشت آماده می شود

سرنوشت لیگ‌های فوتبال اروپا زیر سایه ویروس کرونا چه می‌شود؟

گرتا تونبرگ، فعال سرشناس سوئدی در اعتراض به تغییرات اقلیمی در هلند بازداشت شد