جانسون پس از بازگشت به کار: بریتانیا همچنان در خطر حداکثری شیوع کرونا قرار دارد

جانسون پس از بازگشت به کار: بریتانیا همچنان در خطر حداکثری شیوع کرونا قرار دارد
Copyright AP
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست وزیر بریتانیا یک ماه پس از ابتلا به کووید-۱۹ برای اولین بار در مقابل مقر نخست وزیری سخنرانی کرد و کار خود را با اعضای کابینه از سرگرفت.

آگهی

بوریس جانسون یک ماه پس از ابتلا به کووید-۱۹ کار خود را در مقام نخست وزیر از سرگرفت. رئیس حزب محافظه کار بریتانیا در مقابل مقر نخست وزیری، خانه شماره ده داونینگ استریت لندن، سخنرانی کرد و گفت که آمارها نشان می دهند بریتانیا همچنان در مرحله «خطر حداکثری ناشی از شیوع ویروس کرونا» قرار دارد هر چند که روند مرگ و میر و ابتلا نزولی شده است.

به همین دلیل شهردار پیشین لندن از تمامی بریتانیایی‌ها خواست که هم چنان به محدودیت‌های قرنطینه که وارد هفته پنجم شده است، با تمام سختی‌هایش احترام بگذارند و صبور باشند.

آقای جانسون گفت به این ترتیب می توان «از شکل‌گیری موج دوم و جدید شیوع ویروس کرونا» جلوگیری کرد.

نخست وزیر بریتانیا تاکید کرد قضاوت درباره کاهش محدودیت‌ها در روزها و هفته‌های آتی هنوز زود است اما قول داد که در روزهای پیش رو بیشتر در این باره با مردم بریتانیا صحبت کند.

بوریس جانسون که خود به کووید-۱۹ مبتلا و در بخش مراقبت‌های ویژه هم بستری شده بود یکی از رهبرانی است که در زمان شیوع ویروس کرونا در چین خطرات این ویروس را ناچیز دانسته بود و به همین دلیل هم بریتانیا دیرتر از کشورهای همسایه از جمله ایرلند و فرانسه قرنطینه کامل را اغاز کرد.

مخالفان دولت بارها بدلیل شیوه مدیریتی از جمله کمبود تجهیزات و وسایل حفاظتی برای کادر درمانی بیمارستان‌های دولتی از بوریس جانسون انتقاد کرده اند.

بیماری کووید-۱۹ تاکنون جان بیش از بیست هزار نفر را در بریتانیا گرفته است و بیش از ۱۵۰ هزار مبتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویروس کرونا مساجد بریتانیا را به سردخانه تبدیل کرد

بوریس جانسون: پزشکان برای اعلام خبر مرگ من آماده بودند

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری شد