Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مخالفان در غیاب جانسون از «تعلل» دولت بریتانیا در برابر کرونا انتقاد کردند

مخالفان در غیاب جانسون از «تعلل» دولت بریتانیا در برابر کرونا انتقاد کردند
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جلسه روز چهارشنبه مجلس عوام بریتانیا یک سنت‌شکنی به حساب می‌آمد زیرا برخلاف سنت ۷۰۰ ساله و برای رعایت اصل فاصله‌گذاری اجتماعی، همه نمایندگان در محل حضور نداشتند. تعداد زیادی از آنها از طریق تماس ویديویی جلسه را دنبال می‌کردند.

آگهی

نمایندگان مخالف دولت بریتانیا در مجلس عوام این کشور روز چهارشنبه ضمن انتقاد از عملکرد دولت در قبال شیوع ویروس کرونا خواستار انجام تحقیقات مستقل در این باره شدند.

این جلسه پرسش و پاسخ اولین فرصت جدی برای احزاب مخالف دولت بود تا انتقادهایشان از عملکرد دولت محافظه کار بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا در مقابل شیوع کرونا را مطرح کنند. 

دومینیک راب، وزیر خارجه این کشور به جای بوریس جانسون در این جلسه به انتقادهای مخالفان پاسخ داد. نخست وزیر بریتانیا که به بیماری «کووید ۱۹» مبتلا شده بود پس از ترخیص از بیمارستان هنوز کار خود را از سر نگرفته است و دوره نقاهت را می گذراند.

کیر استارمر، رهبر جدید حزب کارگر بریتانیا در جلسه مجلس عوام از «تعلل» دولت در اجرای قرنطینه سراسری، تست گیری و تهیه تجهیزات پزشکی انتقاد کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP

نخست وزیر بریتانیا که در ابتدای شیوع کرونا به نظر می آمد به دنبال راهبرد ایجاد «ایمنی گله ای» است در نهایت به تعطیلی فعالیت های اقتصادی و اجرای قرنطینه تن داد. گفته می شود که بوریس جانسون پس از آنکه دریافت در صورت عدم اعمال محدودیت احتمال جان باختن ۲۵۰ هزار بریتانیایی بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» وجود دارد نظر خود را تغییر داد.

شماری از مخالفان دولت بریتانیا از جمله اد دیوی، رهبر حزب لیبرال دموکرات در جلسه روز چهارشنبه مجلس عوام خواستار انجام تحقیقات مستقل در مورد عملکرد دولت در قبال شیوع ویروس جدید کرونا شدند. با این حال دومینیک راب این درخواست ها را رد کرد.

وزیر خارجه بریتانیا با این حال پذیرفت که پس از پایان بحران کنونی باید از برخی از رویدادهای این دوره «درس» گرفت. جلسه روز چهارشنبه مجلس عوام به دلیل شیوع کرونا با رعایت اصل فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد. به این ترتیب برخلاف سنت ۷۰۰ ساله همه نمایندگان در محل مجلس عوام حضور نداشتند. تعداد زیادی از آنها از طریق تماس ویديویی جلسه را دنبال می کردند.

شمار قربانیان شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در بریتانیا به بیش از ۱۸ هزار نفر رسیده است. این در حالی است که تاکنون ابتلای بیش از ۱۳۰ هزار نفر به ویروس جدید کرونا نیز در این کشور به ثبت رسیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماراتن کهنه‌سرباز ۹۹ ساله بریتانیایی برای جمع آوری کمک به بخش بهداشت و درمان

ملکه بریتانیا خطاب به شهروندان در قرنطینه: دوباره همدیگر را خواهیم دید

شاهزاده ویلیام میزبان جشن تابستانی سلطنتی در کاخ باکینگهام