ماراتن کهنه‌سرباز ۹۹ ساله بریتانیایی برای جمع آوری کمک به بخش بهداشت و درمان

تصویر از ویدیو
تصویر از ویدیو Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورنیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کهنه سرباز بریتانیایی حاضر در جنگ جهانی دوم چند روز مانده به تولد صد سالگی‌اش بنا دارد برای کمک به سیستم بهداشت همگانی بریتانیا طول حیاط خانه ۲۵ متری‌اش را ۱۰۰ بار طی کند.

آگهی

تام مور، کهنه‌سرباز ۹۹ ساله بریتانیایی این روزها ماراتن کوچکی در خانه‌اش به راه انداخته است و با هدف جمع آوری کمک برای سرویس سلامت همگانی بریتانیا قصد دارد تا پیش از جشن تولد صد سالگی‌اش در آخر این ماه، ۱۰۰ بار طول حیاط ۲۵ متری‌ خانه‌اش را با واکر اینسو و آنسو برود.

سرویس سلامت همگانی بریتانیا این روزها به شدت درگیر بهبود وضعیت بیماران مبتلا به ویروس کرونا است. کمک‌های مالی مردم در پروژه خیریه‌ای کاپیتان مور بناست به منظور درمان بیماران مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در سرویس سلامت همگانی بریتانیا هزینه شود.

بیش از ۷۰ هزار نفر به طرح کاپیتان مور کمک مالی کرده‌اند

تام مور وقتی نخست ایده پیاده‌روی با واکر را در حیاط خانه‌اش شروع کرد امیدوار بود بتواند دست کم هزار پوندی برای سرویس سلامت همگانی بریتانیا کمک جمع‌آوری کند اما حالا تلاش او همه‌گیر شده و تا روز چهارشنبه ۱۵ آوریل ۳ میلیون پوند جمع‌آوری شده است.

 وبسایت جمع‌آوری کمک مالی به این پروژه پس از مراجعه کاربران زیاد برای مدتی از کار افتاد.

بیش از ۷۰ هزار نفر به طرح کاپیتان مور کمک مالی کرده‌اند. او تا کنون ۷۰ دور از صد دوری که وعده داده بود را به پایان رسانده است.

 تام جوان در جنگ جهانی دوم در ارتش بریتانیا خدمت کرد. او حالا در ۹۹ سالگی و در نزدیکی جشن تولد ۱۰۰ سالگی‌اش کماکان مشغول خدمت به کشور و مردم است.

امور خیریه در بریتانیا سابقه طولانی دارد. برای نمونه شرکت در ماراتون برای کمک به بیماران خاص یکی از روش‌های جمع‌آوری کمک مالی برای حمایت از نهادهای مدنی فعال در حوزه بهداشت و درمان و حمایت از بی‌خانمان‌ها است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دونده ایتالیایی ۴۲ روز دوید و طولانی‌ترین دوی تاریخ را به‌پایان رساند

مخالفان در غیاب جانسون از «تعلل» دولت بریتانیا در برابر کرونا انتقاد کردند

شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان به بیش از ۱۳۴ هزار نفر رسید