ماراتن کهنه‌سرباز ۹۹ ساله بریتانیایی برای جمع آوری کمک به بخش بهداشت و درمان

Access to the comments نظرها
نگارش از یورنیوز فارسی
تصویر از ویدیو
تصویر از ویدیو   -   کپی رایت  AP

تام مور، کهنه‌سرباز ۹۹ ساله بریتانیایی این روزها ماراتن کوچکی در خانه‌اش به راه انداخته است و با هدف جمع آوری کمک برای سرویس سلامت همگانی بریتانیا قصد دارد تا پیش از جشن تولد صد سالگی‌اش در آخر این ماه، ۱۰۰ بار طول حیاط ۲۵ متری‌ خانه‌اش را با واکر اینسو و آنسو برود.

سرویس سلامت همگانی بریتانیا این روزها به شدت درگیر بهبود وضعیت بیماران مبتلا به ویروس کرونا است. کمک‌های مالی مردم در پروژه خیریه‌ای کاپیتان مور بناست به منظور درمان بیماران مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در سرویس سلامت همگانی بریتانیا هزینه شود.

بیش از ۷۰ هزار نفر به طرح کاپیتان مور کمک مالی کرده‌اند

تام مور وقتی نخست ایده پیاده‌روی با واکر را در حیاط خانه‌اش شروع کرد امیدوار بود بتواند دست کم هزار پوندی برای سرویس سلامت همگانی بریتانیا کمک جمع‌آوری کند اما حالا تلاش او همه‌گیر شده و تا روز چهارشنبه ۱۵ آوریل ۳ میلیون پوند جمع‌آوری شده است.

 وبسایت جمع‌آوری کمک مالی به این پروژه پس از مراجعه کاربران زیاد برای مدتی از کار افتاد.

بیش از ۷۰ هزار نفر به طرح کاپیتان مور کمک مالی کرده‌اند. او تا کنون ۷۰ دور از صد دوری که وعده داده بود را به پایان رسانده است.

 تام جوان در جنگ جهانی دوم در ارتش بریتانیا خدمت کرد. او حالا در ۹۹ سالگی و در نزدیکی جشن تولد ۱۰۰ سالگی‌اش کماکان مشغول خدمت به کشور و مردم است.

امور خیریه در بریتانیا سابقه طولانی دارد. برای نمونه شرکت در ماراتون برای کمک به بیماران خاص یکی از روش‌های جمع‌آوری کمک مالی برای حمایت از نهادهای مدنی فعال در حوزه بهداشت و درمان و حمایت از بی‌خانمان‌ها است.