شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان به بیش از ۱۳۴ هزار نفر رسید

 شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان به بیش از ۱۳۴ هزار نفر رسید
Copyright AP Photo/Gemunu Amarasinghe
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۱۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا نیز در ایران ثبت شده است.

آگهی

براساس آخرین آمارهای منتشر شده از سوی دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان از ۲ میلیون نفر فراتر رفت. بیماری کووید-۱۹ تا کنون جان بیش از ۱۲۶ هزار نفر را گرفته است.

در حالی‌که هنوز واکسن یا دارویی برای مبارزه قطعی با این بیماری ساخته نشده است، نزدیک به نیمی از جمعیت جهان مجبور به خانه‌نشینی شده و اقتصاد جهان عملا از حرکت باز ایستاده است.

در این صفحه می‌توانید آخرین اخبار و آمار مربوط به شیوع ویروس کرونا در جهان در روز چهارشنبه ۱۵ آوریل ۲۰۲۰/ ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ را دنبال کنید.

15.04.2020
23:22

شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان به بیش از ۱۳۴ هزار نفر رسید

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان تا پایان روز چهارشنبه به بیش از ۲ میلیون و ۷۳ هزار نفر و شمار قربانیان نیز به بیش از ۱۳۴ هزار نفر افزایش یافت.

ایالات متحده آمریکا همچنان با داشتن بیش از ۶۴۱ هزار مبتلا در صدر جدول رده بندی کشورهای آلوده قرار دارد. تنها در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۷ هزار و ۴۰۰ نفر به جمع بیماران در این کشور اضافه شده‌اند.

تعداد جان باختگان کووید ۱۹ در آمریکا نیز به بیش از ۲۸ هزار و ۳۰۰ نفر رسیده است.

15.04.2020
23:11

نانسی پلوسی: نداشتن امکانات برای انجام تست کرونا یک گناه است

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار ویدئویی اعلام کرد که هر نوع تصمیم برای از سرگیری فعالیت‌های اقتصادی در این کشور باید مبتنی بر توصیه‌های بهداشتی و علمی باشد.

او همچنین با اشاره به اهمیت انجام آزمایش برای تشخیص ابتلا به کرونا گفت: «یک ماه از شیوع این ویروس در آمریکا می‌گذرد و ما هنوز آزمایشگاه‌های کافی و مناسب برای انجام این تست‌ها را نداریم. این یک تخلف و گناه است. این رویه باید تغییر کند و هیچ بهانه‌ای در این راه پذیرفتنی نیست.»

15.04.2020
20:05

بیش از ۵۰۰ قربانی جدید کرونا در ایتالیا

ایتالیا که طی روزهای اخیر روند کاهش شمار قربانیان ویروس کرونا به نسبت دوره اوج این بحران را پشت سر می‌گذارد روز چهارشنبه اعلام کرد که ۵۷۸ نفر دیگر طی بیست و چهار ساعت گذشته به دلیل ابتلا به بیماری کووید۱۹ در این کشور جان باخته‌اند.
بدین ترتیب شمار کلی قربانیان ویروس کرونا در ایتالیا تا شامگاه روز چهارشنبه پانزدهم آوریل ۲۰۲۰ به ۲۱ هزار و ۶۴۵ نفر افزایش می‌یابد.
تاکنون بیش از ۱۶۵ هزار نفر از شهروندان ایتالیا به ویروس کرونا مبتلا شده اند.
15.04.2020
20:00

کرونا در فرانسه بیش از ۱۷ هزار قربانی گرفت

به گفته دولت فرانسه شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور با عبور از مرز ۱۷ هزار نفر به ۱۷ هزار و ۱۶۷ نفر رسید.
بر اساس آمار ارائه شده برای نخستین بار شمار افرادی که به دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان بستری شده‌اند طی بیست و چهار ساعت گذشته بیش از پانصد نفر کاهش داشته است.
تعداد مبتلایان به ویروس کرونا طی دوره زمانی یاده شده نیز بیش از ۴ هزار نفر افزایش یافته و به ۱۴۷ هزار و ۸۶۳ نفر رسیده است.
ادوارد فیلیپ،‌ نخست وزیر فرانسه روز چهارشنبه از تخصیص پاداش‌های ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ یورویی برای کادر درمانی و پرستاران شاغل در بیمارستان‌ها خبر داد.
15.04.2020
19:23

شمار قربانیان ویروس کرونا در سوئیس از ۱۰۰۰ نفر گذشت

بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی برخی منابع آگاه شمار قربانیان ویروس کرونا در کشور سوئیس از ۱۰۰۰ نفر گذشته است.
طبق این آمار تاکنون ۱۲۳۹ نفر در سوئیس به دلیل ابتلا به بیاری کووید ۱۹ جان باخته‌اند و بیش از ۲۶ هزار نفر نیز در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.  این در حالیست که وزارت بهداشت عمومی سوئیس روز چهارشنبه اعلام کرد که شمار قربانیان کرونا در این کشور از ۹۰۰ نفر فراتر رفته است.
15.04.2020
19:09

بلژیک قرنطینه را تا سوم ماه مه تمدید کرد

دولت بلژیک روز چهارشنبه اعلام کرد که محدودیت‌های آمد و شد و دستورالعمل‌های صادر شده به موجب اعمال قرنطینه عمومی در این کشور تا سوم ماه مه تمدید می‌شود.
به گفته سوفی ویلمس،‌ نخست وزیر بلژیک همچنین برگزاری کلیه رویدادها و اجتماعات بزرگ در این کشور تا پایان ماه اوت ممنوع است. 
شهروندان بلژیک از اواسط مارس برای کاهش سرعت شیوع ویروس کرونا و مهار بیماری کووید ۱۹ به قرنطینه رفته‌اند.  برغم  تمدید قرنطینه در این کشور که قرار بود تا ۱۹ آوریل ادامه یابد هنوز هیچ خبری در خصوص بازگشایی مدارس و کسب و کارها در بلژیک در اختیار شهروندان قرار نگرفته است.
15.04.2020
17:08

صندوق بین‌المللی پول نسبت به وقوع شورش در شماری از کشورها هشدار داد

صندوق بین‌المللی پول روز چهارشنبه نسبت به نارضایتی ناشی از تخصیص ناعادلانه یا نادرست منابع مالی برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا و تبعات اقتصادی آن هشدار داد. 
ابن نهاد پولی و مالی جهانی هشدار داد چنین روندی، با وجود هزینه بالا برای جلوگیری از رکود شدید اقتصادی می‌تواند به احساس ناعدالتی و در نتیجه بالاگرفتن موج شورش و اعتراض در برخی کشورها دامن بزند.
15.04.2020
17:03

سازمان جهانی بهداشت: دولت‌ها برای تسهیل مقررات قرنطینه دو هفته صبر کنند

سازمان جهانی بهداشت از دولت‌ها خواست تا پس از گام نخست تسهیل مقررات تعطیلی عمومی و قرنطینه، دست‌کم دو هفته برای آسان‌گیری مجدد صبر کنند. 
این سازمان روز چهارشنبه با انتشار جدیدترین گزارش خود به دولت‌ها توصیه کرد تا با گسترش موازین احتیاطی اجتماعی توان خود را برای پاسخ‌گویی به شیوع جدید ویروس بالا ببرند.
15.04.2020
16:45

آلمان احتمالا تعطیلی عمومی برای مقابله با کرونا را تا سه هفته دیگر تمدید می‌کند

چند منبع محلی و فدرال به خبرگزاری رویترز گفته اند که دولت آلمان احتمالا تعطیلی عمومی را با تسهیلاتی تا سه هفته دیگر (سوم ماه مه) تمدید می‌کند. 
آلمان یکی از موفق‌ترین کشورهای اروپایی در مبارزه با ویروس کرونا است و با وجود شمار بالای مبتلایان به بیماری کووید-۱۹، آمار مرگ و میر در این کشور بسیار پایین‌تر از دیگر فرانسه، ایتالیا و اسپانیا است. 
مقررات آلمان برای مقابله با کرونا به سنگینی فرانسه و ایتالیا نیست و با وجود محدودیت‌ها، زندگی به شکل تقریبا عادی‌تری نسبت به این دو کشور ادامه دارد. 
15.04.2020
16:38

وزیر بهداشت برزیل: بولوسنارو احتمالا اخراجم می‌کند

هنریکه ماندتا، وزیر بهداشت برزیل به چند نفر از تیم کاری خود گفته که احتمالا ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری همین هفته او را از مقام خود برکنار می‌کند. 

از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا، آقای ماندتا با رئیس جمهوری برزیل برای چگونگی مقابله با بحران، اختلاف نظر داشت. در حالی‌که ژائیر بولسونارو از آغاز خطر بیماری را کم اهمیت می‌شمرد، وزیر بهداشت با مقام‌های محلی برای قرنطینه رایزنی می‌کرد.
 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماراتن کهنه‌سرباز ۹۹ ساله بریتانیایی برای جمع آوری کمک به بخش بهداشت و درمان

کرونا در نیویورک؛ جشن ترخیص مبتلایانی که از کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند

تصاویری از زندگی روزمره فلسطینی‌های غزه‌ در چند روز آتش‌بس