دونده ایتالیایی ۴۲ روز دوید و طولانی‌ترین دوی تاریخ را به‌پایان رساند

Access to the comments نظرها
نگارش از امید لهبی
آندره‌آ مارکاتو، دونده ایتالیایی
آندره‌آ مارکاتو، دونده ایتالیایی   -  کپی رایت  AFP

 آندره‌آ مارکاتو، دونده ایتالیایی موفق شد در طول ۴۲ روز و ۱۷ ساعت و ۳۸ دقیقه مسافت ۵ هزار کیلومتری (۳ هزار و ۱۰۰ مایل) مسابقه «سلف ترانسندرز» را بدود و طولانی‌ترین مسابقه دوی تاریخ را به‌پایان برساند.

علاوه بر او ۶ ورزشکار دیگر نیز در این رقابت شرکت کردند. در بخش زنان هاریتا دیوس از نیوزیلند با ۵۰ روز و ۱۳ ساعت و ۲۳ دقیقه ایم مسافت را طی کرد و عنوان نخست بخش زنان را از آن خود کرد.

آندره‌آ به طور متوسط روزانه ۱۱۶ کیلومتر دوید. مسیر مسابقه یک دور ۸۸۳ متری در اطراف یک مجموعه مسکونی در نیویورک بود و او در طول ۴۲ روز ۵ هزار و ۶۴۹ بار این مسیر را طی کرد.

یکی از دشوارترین مراحل این مسابقه تکراری بودن مسیر بود. شرکت‌کنندگان یک روز در جهت عقربه‌های ساعت و روز بعد در جهت برعکس می‌دویدند.

آندره‌آ ۳۹ ساله در طول این مدت به طور متوسط هر روز مسافتی معادل بیش از دو و نیم ماراتن را دوید.

وی هر روز از ساعت ۶ بامداد تا ۱۲ شب می‌دوید و تنها ۶ ساعت استراحت می‌کرد. این ورزشکار گیاه‌خوار در پایان ۱۳ کیلو از وزن خود را از دست داد.

مسابقه سلف ترانسدرنس به مسافت ۳۱۰۰ مایل (۴۹۸۹ کیلومتر) از سال ۱۹۹۷ آغاز شد و شرکت‌کنندگان در این رقابت بسیار دشوار باید حداکثر در طول ۵۲ روز این مسافت را بدوند.

رکورد این رقابت در اختیار آسپیراناهات آلتو از فنلاند است. او در سال ۲۰۱۵ میلادی مسیر مسابقه را در ۴۰ روز و ۹ ساعت و ۶ دقیقه به‌پایان رساند.