ملکه بریتانیا خطاب به شهروندان در قرنطینه: دوباره همدیگر را خواهیم دید

الیزابت دوم ملکه بریتانیا
الیزابت دوم ملکه بریتانیا Copyright AFP PHOTO / BUCKINGHAM PALACE
Copyright AFP PHOTO / BUCKINGHAM PALACE
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

الیزابت دوم، ملکه بریتانیا در یک سخنرانی تلویزیونی کم‌سابقه خطاب به شهروندان بریتانیایی گفت که آن‌ها می‌توانند بر ویروس کرونا غلبه کنند.

آگهی

الیزابت دوم، ملکه بریتانیا در یک سخنرانی تلویزیونی کم‌سابقه خطاب به شهروندان بریتانیایی گفت که آن‌ها می‌توانند بر ویروس کرونا غلبه کنند.

وی در پنجمین سخنرانی تلویزیونی خود در ۶۸ سال سلطنت [غیر از سخنرانی‌های سالانه به مناسبت کریسمس] از بریتانیایی‌ها خواست که عزم استوارشان را آشکار کنند و نشان دهند که آن‌ها به مانند نسل گذشته قوی هستند.

وی با اشاره مستقیم به معروف‌ترین آهنگ بریتانیا در سال‌های جنگ دهه ۱۹۴۰ وقتی نوجوان بود، گفت: «دوباره همدیگر را خواهیم دید. روزهای بهتر باز خواهند گشت.»

ما با همدیگر با این بیماری مقابله می‌کنیم و می‌خواهم به شما اطمینان دهم که اگر متحد و مصمم باقی بمانیم بر آن غلبه خواهیم کرد
الیزابت دوم
ملکه بریتانیا

ملکه ۹۳ ساله بریتانیا که این سخنرانی تلویزیونی را در خانه خود در قلعه وینزر انجام داد، افزود: «ما با همدیگر با این بیماری مقابله می‌کنیم و می‌خواهم به شما اطمینان دهم که اگر متحد و مصمم باقی بمانیم بر آن غلبه خواهیم کرد.»

الیزابت دوم در این سخنرانی با اشاره به چالش‌های قبلی بریتانیا تاکید کرد که این چالش متفاوت است.

این سخنرانی چند ساعت پس از اعلام آخرین آمار رسمی بریتانیا درباره بیماران مبتلا به کووید ۱۹ پخش شد که طبق آن شمار قربانیان این ویروس با ۶۲۱ مورد جدید فوتی در ۲۴ ساعت گذشته به ۴ هزار و ۹۳۴ نفر افزایش پیدا کرد.

ملکه بریتانیا در این سخنرانی از کسانیکه در خانه مانده‌اند تشکر و تایید کرد که این قرنطینه شخصی می‌تواند سخت باشد. وی همچنین از کادر درمانی بریتانیا و نقش آن‌ها نیز تشکر کرد. 

دقایقی پس از این سخنرانی اعلام شد که بوریس جانسون، نخست وزیر برتیانیا که از ۱۰ روز پیش به ویروس کرونا مبتلا شده است، با علائم مشخص بیماری از جمله تب، در بیمارستان بستری شد.

پیش از این نیز گفته شده بود که شاهزاده چارلز، ولیعهد بریتانیا نیز به ویروس کرونا مبتلا شده است با این حال وی با تأیید پزشکان روز دوشنبه گذشته و پس از یک‌هفته از قرنطینه خارج شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفان در غیاب جانسون از «تعلل» دولت بریتانیا در برابر کرونا انتقاد کردند

دولت بریتانیا در غیاب بوریس جانسون چگونه اداره می‌شود؟

عکس دستکاری شده دیگری از کیت میدلتون؛ همسر ولیعهد با تصویر ملکه بریتانیا چه کرده است؟