Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بوریس جانسون: پزشکان برای اعلام خبر مرگ من آماده بودند

بوریس جانسون: پزشکان برای اعلام خبر مرگ من آماده بودند
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وی همچنین فاش کرد که پزشکان تمهیداتی «اضطراری» اندیشیده بودند که در صورت بهبود نیافتن او از کرونا آن را اجرا کنند.

آگهی

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا برای نخستین بار پس از رهایی از کووید ۱۹ در مصاحبه‌ای، از جزئیات دوران درمان و بستری شدنش در بخش مراقبت‌های ویژه سخن گفت.

بوریس جانسون در مصاحبه‌اش با روزنامه «سان‌ آن ‌ساندی» شرح داده است که چگونه در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان به او «لیتر لیتر اکسیژن» داده شده تا او را زنده نگه دارند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

وی همچنین فاش کرد که پزشکان «انواع و اقسام تمهیدات» را برای «شرایط اضطراری» اندیشیده بودند که در صورت بهبود نیافتن و مرگ او از کرونا آن را اجرا کنند. جانسون گفت که تیم پزشکی برای اعلام مرگ او آماده بودند و او خود از این تمهیدات آگاه بوده است.

نخست وزیر بریتانیا در مورد بیماری خود گفت: «پزشكان برای این که بدانند اگر وضعیت من بدتر شد چه کار کنند، انواع و اقسام تمهیدات را اندیشیده بودند.» و افزود: « واقعا لحظه بسیار سختی بود و من منکر آن نیستم. پزشکان برای تعامل با موضوع مرگ احتمالی من راهکاری شبیه سناریویی که برای مرگ استالین به کار رفته بود، در دست داشتند.»

وی درباره احساس خودش در زمان بیماری گفت: «سخت بود باور كنم كه فقط در چند روز سلامتی من به این میزان بدتر شده است. یادم می‌آید که احساس ناامیدی کردم. نمی‌توانستم درک کنم که چرا بهتر نشده‌ام.»

بوریس جانسون همچنین گفت: «اما بدترین لحظه وقتی بود که وضعیت پنجاه پنجاه بود و پزشکان نمی‌دانستند لوله‌ اکسیژن را درون گلوی من بگذارند یا نه. مشکل از آن لحظه شروع شد... آنها شروع به فکر کردن در مورد نحوه انجام این کار.»

نخست وزیر ۵۵ ساله بریتانیا که به دلیل ابتلا به کرونا به بیمارستان منتقل شده بود از روز در روز ششم آوریل در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد و در روز نهم آوریل با بهبودی نسبی به بخش عمومی بیمارستان انتقال یافت. با این حال برای بهبود او در آی‌سی‌یو نیازی به دستگاه کمک‌تنفسی نبود.

او در دو هفته اخیر دوران استراحت پس از بیماری را گذرانده و در همین مدت صاحب فرزند هم شده است.

بریتانیا با بیش از ۲۸ هزار مورد فوتی پس از ایالات متحده و ایتالیا بیشترین آمار مرگ و میر کرونا در جهان را دارد. تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۶۲۱ نفر در این کشور جان خود را از دست داده‌اند. همچنین با اضافه شدن ۴ هزار و ۸۰۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در همین مدت در بریتانیا، شمار کلی مبتلایان به این ویروس از آغاز شیوع آن در این کشور به بیش از ۱۸۲ هزار و ۲۰۰ نفر رسیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جانسون پس از بازگشت به کار: بریتانیا همچنان در خطر حداکثری شیوع کرونا قرار دارد

بوریس جانسون از بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان خارج شد

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری شد