Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دویچه بانک: کندی تست کرونا در بریتانیا پیامدهای زیانبار اقتصادی دارد

دویچه بانک: کندی تست کرونا در بریتانیا پیامدهای زیانبار اقتصادی دارد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از مسعودسالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«بریتانیا از نظر تست کرونا تقریباً از تمام کشورهای دارای اقتصاد بزرگ و متوسط جهان عقب افتاده است.»

آگهی

دویچه بانک، نهاد بانکی و مالی چند ملیتی آلمان روز پنجشنبه اعلام کرد ظرفیت ناکافی موجود در بریتانیا برای تست موارد ابتلا به کرونا برای این کشور پیامدهای اقتصادی زیانباری خواهد داشت.

بر اساس گزارش تحلیل‌گران دویچه بانک، دولت بریتانیا به دلیل کندی تست کرونا به ناچار یکی از آخرین کشورهایی خواهد بود که قرنطینه را لغو می‌کند و این موضوع باعث رکود اقتصادی هر چه بیشتر در این کشور می‌شود.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

برخی تحلیل‌گران از «مصرفی بودن» اقتصاد بریتانیا به عنوان یکی از مواردی که این وضعیت را تشدید می‌کند، نام برده‌اند.

از سوی دیگر بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا که خود از بیماری کووید ۱۹ جان سالم به در برده زیر تیغ انتقاد رسانه‌ها و منتقدان سیاسی‌اش قرار گرفته است. سیاستمداران مخالف و برخی پزشکان و همه‌گیرشناسان بریتانیا، مدیریت کرونایی بوریس جانسون را به دلیل تعلل و واکنش دیرهنگام در برابر شیوع این بیماری زیر سؤال برده‌اند.

نمایندگان مجلس عوام بریتانیا از دولت این کشور در مورد آمار تکان‌دهنده مرگ و میر کرونا، محدودیت آزمایش و کمبودهای کیت‌های تشخیص در کشور خواستار انجام تحقیقات مستقل در این زمینه از دولت شده‌اند.

الیور هاروی، تحلیل‌گر دویچه بانک در یادداشتی تأکید کرد: «بریتانیا از نظر تست کرونا تقریباً از تمام کشورهای دارای اقتصاد بزرگ و متوسط جهان عقب افتاده است و همین امر به طرز چشمگیری بر توانایی دولت برای دنبال کردن رویکرد "تست و ردیابی" تأثیر منفی خواهد گذاشت.»

مت هنکاک، وزیر بهداشت بریتانیا قول داده است که تا پایان آوریل میزان موارد تست کرونا به ۱۰۰ هزار در روز برسد، اما در روز ۲۱ آوریل (۲ اردیبهشت)، یعنی تا این زمان آخرین روزی که داده‌های آن در دسترس عموم است، تنها ۲۱ هزار ۸۱۴ تست در سراسر این کشور انجام شده است. از ابتدای شیوع کرونا تا کنون در مجموع نزدیک به ۵۶۰ هزار مورد تست کرونا انجام شده است.

آسوشیتدپرس
قرنطینه کرونایی در بریتانیاآسوشیتدپرس

آخرین آمار رسمی کووید ۱۹ در بریتانیا از ابتلای ۱۳۳ هزار و ۴۹۵ نفر و مرگ ۱۸ هزار و ۱۰۰ نفر بر اثر این بیماری حکایت دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا بعد از ۱۱ سال وارد رکود اقتصادی شد

ثبت عمیق‌ترین رکود ماهانه؛ بانک مرکزی بریتانیا نسبت به تکرار سقوط ۳۱۴ سال پیش هشدار داد

تلفات کرونا در خانه‌های سالمندان بریتانیا ممکن است ۵ برابر تخمین‌ها باشد