Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ترامپ دیگر نمی‌خواهد وقتش را با نشست‌های خبری «تلف» کند

Donald Trump
Donald Trump Copyright Alex Brandon/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Alex Brandon/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عصبانیت دونالد ترامپ از عملکرد رسانه‌ها به احتمال زیاد به ماجرای پر سر و صدای پیشنهاد او برای تزریق مواد ضدعفونی کننده به بیماران مبتلا به کووید-۱۹ باز می‌گردد.

آگهی

دو روز پس از ماجرای پیشنهاد دونالد ترامپ به تزریق مواد ضدعفونی کننده به بیماران کرونا، رئیس جمهوری ایالات متحده با انتقاد شدید از کارکرد رسانه‌ها، اعلام کرد که نشست‌های خبری کاخ سفید «ارزش وقت گذاشتن» ندارند.

دونالد ترامپ روز جمعه با انتشار پیامی در حساب توییتر خود نوشت: «وقتی رسانه‌های جهت دار تنها با طرح پرسش‌های خصمانه و خودداری از گزارش حقیقت یا مسائل به شکل دقیق سر باز می‌زنند، نشست‌های خبری کاخ سفید ارزش [برگزاری] ندارد. آن‌ها [رسانه‌ها] رکورد شمار مخاطب را می‌شکنند و مردم آمریکا هیچ چیز جز اخبار جعلی ندارند. ارزش وقت گذاشتن ندارد.»

این عصبانیت از عملکرد رسانه‌ها به احتمال زیاد از ماجرای پر سر و صدای پیشنهاد آقای ترامپ به تزریق مواد ضدعفونی کننده به بیماران مبتلا به کووید-۱۹ باز می‌گردد. رئیس جمهوری ایالات متحده روز جمعه در نشست خبری کاخ سفید گفته بود: «ضد‌عفونی‌کننده‌ای را دیده‌ام که ظرف یک دقیقه کارش را می‌سازد. حالا آیا راهی دارد که بشود مثلا همین را تزریق کرد، مثل تمیزکاری؟ خب این ویروس می‌رود داخل ریه، تعدادش در ریه فوق‌العاده زیاد می‌شود، پس امتحان کردن این کار جالب است.»

ساعاتی پس از انتشار گسترده این سخنان در رسانه‌های جهان دونالد ترامپ گفت در این باره صرفا شوخی کرده است.

روز شنبه شمار قابل توجهی از رسانه‌های آمریکایی به نقل از منابعی در دولت ایالات متحده گزارش کردند که ترامپ احتمالا دیگر در نشست‌های خبری روزانه کاخ سفید که از زمان شیوع جدی ویروس کرونا در این کشور آغاز شده، شرکت نخواهد کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شستشوی داخل بدن با مایع ضدعفونی؛ آیا جدال ترامپ با علم تازگی دارد؟

از «بیگانه‌هراس» تا «دلقک فاسد»؛ انتقاد دموکرات‌ها به تصمیم ضدمهاجرتی جدید ترامپ

پسر جو بایدن در پرونده خرید غیرقانونی اسلحه مجرم شناخته شد