ناوگان هوایی آلمان با ۹۳ یوروفایتر و ۴۵ جنگنده اف‌۱۸ به روز می‌شود

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ناوگان هوایی آلمان با ۹۳ یوروفایتر و ۴۵ جنگنده اف‌۱۸ به روز می‌شود
Copyright  Diether Endlicher/AP2008

وزارت دفاع آلمان قصد دارد ناوگان هوایی جنگی خود را نوسازی کند. آلمان با این طرح، جنگنده‌های تورنادو را با ۹۳ فروند هواپیمای جنگنده یوروفایتر و ۴۵ فورند جنگنده اف ۱۸ جایگزین خواهد کرد.

مجله اشپیگل آلمان با انتشار این گزارش همچنین می‌گوید وزیر دفاع آلمان همتای آمریکایی خود را در جریان این تصمیم قرار داده است.

جنگنده‌های جدید یوروفایتر توسط کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های ایرباس فرانسه، لئوناردو اس پی ای ایتالیا و همچنین بی ای ای بریتانیا ساخته می‌شود. همچنین ۴۵ جنگنده اف ۱۸ از شرکت آمریکایی بوئينگ خریداری خواهد شد.

سخنگوی شرکت بوئيگ در شیکاگو آمریکا در این خصوص می‌گوید: «ما منتظر صدور اطلاعیه رسمی در این رابطه هستیم. ما همچنان به ادامه همکاری میان دو دولت ایالات متحده و آلمان متعهدیم. ما تاکید می‌کنیم که جنگنده‌های جدید برای الزامات جنگ الکترونیک در آلمان ایده‌آل هستند.»

اشپیگل همچنین می‌نویسد این اقدام کرامپ کارن‌بائر، وزیر دفاع آلمان می‌تواند زمینه ناخرسندی سوسیال دموکرات‌ها که در ائتلاف حاکم آنگلا مرکل در دولت حضور دارند را فراهم سازد. چرا که او قبل از انجام این اقدام آنها را در جریان قرار نداده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید