ناوگان هوایی آلمان با ۹۳ یوروفایتر و ۴۵ جنگنده اف‌۱۸ به روز می‌شود

ناوگان هوایی آلمان با ۹۳ یوروفایتر و ۴۵ جنگنده اف‌۱۸ به روز می‌شود
Copyright Diether Endlicher/AP2008
Copyright Diether Endlicher/AP2008
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر دفاع آلمان این موضوع را به اطلاع همتای آمریکایی خود رسانده است و واشنگتن در جریان این تغییر و تحولات جنگنده‌های جدید برلین قرار گرفته است.

آگهی

وزارت دفاع آلمان قصد دارد ناوگان هوایی جنگی خود را نوسازی کند. آلمان با این طرح، جنگنده‌های تورنادو را با ۹۳ فروند هواپیمای جنگنده یوروفایتر و ۴۵ فورند جنگنده اف ۱۸ جایگزین خواهد کرد.

مجله اشپیگل آلمان با انتشار این گزارش همچنین می‌گوید وزیر دفاع آلمان همتای آمریکایی خود را در جریان این تصمیم قرار داده است.

جنگنده‌های جدید یوروفایتر توسط کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های ایرباس فرانسه، لئوناردو اس پی ای ایتالیا و همچنین بی ای ای بریتانیا ساخته می‌شود. همچنین ۴۵ جنگنده اف ۱۸ از شرکت آمریکایی بوئينگ خریداری خواهد شد.

سخنگوی شرکت بوئيگ در شیکاگو آمریکا در این خصوص می‌گوید: «ما منتظر صدور اطلاعیه رسمی در این رابطه هستیم. ما همچنان به ادامه همکاری میان دو دولت ایالات متحده و آلمان متعهدیم. ما تاکید می‌کنیم که جنگنده‌های جدید برای الزامات جنگ الکترونیک در آلمان ایده‌آل هستند.»

اشپیگل همچنین می‌نویسد این اقدام کرامپ کارن‌بائر، وزیر دفاع آلمان می‌تواند زمینه ناخرسندی سوسیال دموکرات‌ها که در ائتلاف حاکم آنگلا مرکل در دولت حضور دارند را فراهم سازد. چرا که او قبل از انجام این اقدام آنها را در جریان قرار نداده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه پس از جنگنده‌های آمریکایی چشم به یوروفایترهای اروپا دوخته است

تولید نسل جدید جت‌های جنگی اروپا؛ فرانسه، آلمان و اسپانیا توافق کردند

سوئیسی‌ها در همه‌پرسی با درصدی بسیار کم به خرید هواپیماهای جنگی آری گفتند