Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

محققان اسرائیلی: کرونا سرایت یهودی‌ستیزی در جهان را افزایش داد

محققان اسرائیلی: کرونا سرایت یهودی‌ستیزی در جهان را افزایش داد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

محققان اسرائیلی روز دوشنبه ادعا کردند که شیوع ویروس کرونا ضمن تحریک تمایلات یهودی‌ستیزی در سراسر جهان به دروغ‌های تاریخی مبنی بر نقش یهودیان در انتشار بیماری‌ها دامن زده است.

آگهی

محققان اسرائیل روز دوشنبه ادعا کردند که شیوع ویروس کرونا ضمن تحریک تمایلات یهودی‌ستیزی در سراسر جهان به دروغ‌های تاریخی مبنی بر نقش یهودیان در انتشار بیماری‌ها دامن زده است.

محققان مرکز کانتور در دانشگاه تل‌آویو با انتشار گزارشی اعلام کردند که طی ماه‌های نخست سال ۲۰۲۰ سیاستمداران راست افراطی در ایالات متحده و اروپا و رهبران افراطی مسیحی تلاش کرده‌اند تا بار دیگر فرضیه نقش یهودیان در شیوع بیماری‌های واگیردار و بهره برداری اقتصادی از آن را تقویت کنند.

موشه کانتور، رئیس کنگره یهودیان اروپا با صحه گذاردن بر نتایج این تحقیق گفت که از زمان همه‌گیر شدن بیماری کووید۱۹ طرح اتهام‌های واهی در مورد حضور یهودیان در پشت پرده تولید و شیوع ویروس کرونا افزایش یافته و تلاش شده تا برخی از حامیان این مذهب به عنوان منتفعان اصلی وضع موجود اقتصادی جلوه داده شوند.

به گفته آقای کانتور، زمانی که مردم به دلیل قرنطینه و تعطیلی کسب و کارها تحت فشار اقتصادی قرار می‌گیرند، زنده کردن باورهای قدیمی در مورد نقش پررنگ یهودیان در اداره امور اقتصادی جهان، بهانه لازم را برای تقویت ضدیت با یهودیت فراهم کرده است. او از رهبران جهان خواست تا در قبال رشد افراط گرایی علیه یهودیت بیش از پیش مسئولیت خود را ایفا کنند.

گزارش مرکز تحقیقاتی کانتور حاکی است که حملات علیه یهودیان با ۱۸ درصد رشد نسبت به سال ۲۰۱۸ از ۳۸۷ مورد به ۴۵۶ مورد در سال ۲۰۱۹ رسیده است.

تاکنون ۱۳ هزار و ۶۵۴ نفر در اسرائیل به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده‌اند که از این میان ۱۷۳ تن جان خود را از دست داده‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشتادمین سالگرد بابی یار؛ همکاری پاریس و اوکراین برای یادآوری قتل‌عام ده‌ها هزار یهودی در اوکراین

از پاریس تا تل‌آویو؛ تظاهرات علیه مماشات فرانسه با قاتل زن یهودی

اسرائیل به برخی اشتباهات و ناهماهنگی‌‌ها در حمله هفت اکتبر حماس اعتراف کرد