Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کرونا در ایالات متحده آمریکا بیش از ۴۰ هزار قربانی گرفت

کرونا در ایالات متحده آمریکا بیش از ۴۰ هزار قربانی گرفت
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قدرت اول اقتصادی جهان در حال حاضر بر اساس آمار ارائه شده از سوی دانشگاه جان هاپکینز بیش از ۷۶۴ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا را به ثبت رسانده است.

آگهی

در حالی که دونالد ترامپ،‌ رئیس جمهوری آمریکا در صدد بازگشایی پلکانی کشورش پس از وضع مقررات قرنطینه عمومی و وضعیت اضطراری است شمار قربانیان بیماری کووید ۱۹ در آمریکا مرز ۴۰ هزار نفر عبور کرد.

بر اساس پایگاه داده‌های دانشگاه جان هاپکینز که به صورت مرتب روزآمد می‌شود تاکنون ۴۰ هزار و ۵۸۵ مورد مرگ ناشی از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در این کشور به ثبت رسیده و ایالات متحده از این حیث اکنون با اختلاف ۱۷ هزار قربانی، بالاتر از ایتالیا در جایگاه نخست کشورهای داغ‌دیده از بحران ویروس کرونا قرار می‌گیرد.

نکته قابل تامل این است که ایالات متحده تنها چند روز پیش در روز پنجشنبه شانزدهم آوریل ثبت بیش از ۳۰ هزار قربانی به دلیل شیوع ویروس کرونا را رسما مورد تایید قرار داده بود.

آمار قربانیان ثبت شده در ایالات متحده طی روز‌های اخیر بعد از احتساب موارد مضاعف مرگ «با احتمال مرتبط بودن» با بیماری کووید ۱۹ که پیشتر در سرشماری رسمی قربانیان به حساب نیامده بود،‌ به یکباره سنگین‌تر شد.

با توجه به این مسئله بود که شهر نیویورک،‌ کانون شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده روز جمعه اعلام کرد که بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ مورد مرگ را که «احتمالا» با بیماری کووید ۱۹ مرتبط بوده به آمار کلی قربانیان اضافه کرده است.

قدرت اول اقتصادی جهان در حال حاضر بر اساس آمار ارائه شده از سوی دانشگاه جان هاپکینز بیش از ۷۶۴ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا را به ثبت رسانده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی منابع دولتی در آمریکا همچنین بیش از ۷۱ هزار نفر از مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ از این بیماری شفا یافته‌اند.

دونالد ترامپ،‌ رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه طی سخنانی با اشاره به وضعیت کشورش از حیث ابتلا به ویروس کرونا اعلام کرد که تاکنون بیش از ۴ میلیون آزمایش تشخیص بیماری کووید ۱۹ در سراسر ایالات متحده انجام شده که این میزان به گفته وی در هیچ کشور دیگری سابقه نداشته است.

دونالد ترامپ که کشورش در مقایسه با دیگر کشورهای جهان بیشترین خسارت جانی را از شیوع بیماری «کووید ۱۹» دیده و بیشترین مورد ابتلا به ویروس کرونا نیز در این کشور به ثبت رسیده به دفعات چین را به پنهان‌کاری در خصوص آمار قربانیان ویروس کرونا و اطلاع رسانی نادرست در خصوص نحوه انتشار ویروس متهم می‌کند.

آقای ترامپ مدعی است که شمار قربانیان ویروس کرونا در چین آنگونه که عنوان می‌شود نیست و به طور حتم از میزان قربانیان در آمریکا بیشتر است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین در صدد است تا هرچه زودتر وضعیت کشورش را به حالت عادی برگرداند. او در این خصوص از فرمانداران هر ایالت خواسته است تا در مورد زمان رفع محدودیت های اعمال شده برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا تصمیم گیری کنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار مقام آمریکایی: موج دوم شیوع کرونا می‌تواند بدتر باشد

شیوع کرونا در جهان؛ محدودیت‌ سفرهای بین‌استانی در ایران برداشته شد

ترامپ: مرحله بعدی جنگ با کرونا بازگشایی اقتصاد آمریکا است