شیوع کرونا در جهان، کاهش قربانیان فرانسه و ایتالیا طی ۲۴ ساعت گذشته

 (Photo by BERTRAND GUAY / AFP)
(Photo by BERTRAND GUAY / AFP) Copyright BERTRAND GUAY/AFP or licensors
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری ایالات متحده ادعا کرد که در ابتدا امکان جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا در چین وجود داشت اما این اتفاق روی نداد.

آگهی

شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در قاره اروپا از ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفت.

به این ترتیب تقریبا دو سوم قربانیان بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در اروپا جان خود را از دست داده اند. با این حال آمریکا تاکنون بیشترین خسارت جانی را در میان کشورهای جهان از شیوع نوع جدید ویروس کرونا دیده است.

شیوع این ویروس روز شنبه جان ۱۸۹۱ نفر را در ایالات متحده گرفت. این رقم شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در آمریکا را به بیش از ۳۸ هزار نفر رساند.

از سوی دیگر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ضمن انتقاد از چین تاکید کرد که اگر این کشور «آگاهانه مسئول» شیوع ویروس جدید کرونا باشد باید با «پیامدهای» آن روبرو شود. رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین ادعا کرد که در ابتدا امکان جلوگیری از شیوع این ویروس در چین وجود داشت اما این اتفاق روی نداد.

آخرین اخبار و آمار از شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» و تبعات آن در روز یکشنبه ۱۹ آوریل (۳۱ فروردین) را می توانید در این صفحه دنبال کنید.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

19.04.2020
23:22

ترکیه با بیش از ۸۶ هزار مبتلا، آلوده‌ترین کشور خاورمیانه به ویروس کرونا لقب گرفت

شمار قربانیان ویروس کرونا در ترکیه روز یکشبنه از مرز دو هزار نفر گذشت. این درحالیست که به گفته مقامات دولتی بیش از ۱۵۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ طی بیست و چهار ساعت گذشته دوره درمان خود را سپری کرده و بهبود یافته‌اند.
به گزارش وزارت بهداشت ترکیه طی دوره زمانی یاد شده ۱۲۷ تن دیگر از شهروندان این کشور به دلیل ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند که با این احتساب شمار کلی قربانیان کرونا در تریکه به ۲۰۱۷ نفر افزایش یافته است.
شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در ترکیه نیز با افزوده شدن ۳ هزار و ۹۷۷ مورد جدید به ۸۶ هزار و ۳۰۶ نفر رسیده است. ترکیه اینک بر اساس داده‌های دانشگاه جان هاپکینز از حیث شناسایی بیشترین مورد تایید شده ابتلا به ویروس کرونا در خاورمیانه بالاتر از ایران در جایگاه نخست قرار دارد.
19.04.2020
23:08

شمار قربانیان ویروس کرونا در آستانه بازگشایی ایالات متحده از ۴۰ هزار نفر گذشت

بر اساس پایگاه داده‌های دانشگاه جان هاپکینز که به صورت مرتب روزآمد می‌شود تاکنون ۴۰ هزار و ۵۸۵ مورد مرگ ناشی از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در این کشور به ثبت رسیده و ایالات متحده از این حیث اکنون با اختلاف ۱۷ هزار قربانی، بالاتر از ایتالیا در جایگاه نخست کشورهای داغ‌دیده از بحران ویروس کرونا قرار می‌گیرد.
19.04.2020
18:20

کاهش قربانیان فرانسه و ایتالیا طی ۲۴ ساعت گذشته

روند کاهشی تعداد فوتی ها در فرانسه و ایتالیا طی ۲۴ ساعت گذشته مجموع قربانیان این دو کشور اروپایی را از شروع بحران به ترتیب به ۱۹۷۱۸ و ۲۳۶۶۰ نفر رساند.

این درحالیست که تا روز یکشنبه بیش از ۱۵۲ هزار نفر در فرانسه به ویروس کرونا آلوده شده اند. این میزان در ایتالیا نزدیک ۱۷۹ هزار نفر است

19.04.2020
17:09

تعداد قربانیان بریتانیا از ۱۶ هزار گذشت

با ثبت ۵۹۶ مورد فوتی در ۲۴ ساعت گذشته تعداد کل قربانی ها بریتانیا به ۱۶۰۶۰ نفر رسید. بیش از ۱۲۰ هزار نفر هم در این کشور اروپایی به ویروس کرونا آلوده شده اند

19.04.2020
11:59

وزارت بهداشت ایران: ۸۷ بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته جان باختند

 کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز یکشنبه اعلام کرد که ۸۷ بیمار مبتلا به ویروس جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند.
به این ترتیب شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در ایران به ۵۱۱۸ نفر رسید.
بنا به اعلام سخنگوی وزارت بهداشت ایران با ثبت ۱۳۴۳ مورد ابتلای جدید شمار مبتلایان به بیماری «کووید ۱۹» در ایران به ۸۲۲۱۱ نفر رسید.
وی همچنین شمار افرادی را که پس از بهبود حالشان از بیمارستان مرخص شده اند ۵۷۰۲۳ نفر اعلام کرد.
آمار روز یکشنبه وزارت بهداشت ایران به این معنی است که آمار روزانه مرگ و میر بر اثر کرونا برای ششمین روز پیاپی دو رقمی است.
19.04.2020
11:26

کرونا در اسپانیا؛ ۴۱۰ بیمار دیگر جان باختند

مقامات اسپانیا روز یکشنبه اعلام کردند که ۴۱۰ بیمار مبتلا به ویروس جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در این کشور جان خود را از دست دادند.
به این ترتیب شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در اسپانیا به ۲۰۴۵۳ نفر رسید.
تاکنون ۱۹۵۹۴۴ مورد ابتلا به این ویروس در اسپانیا به ثبت رسیده است.
19.04.2020
11:12

شمار مبتلایان جدید در کره‌جنوبی تک رقمی شد

مقامات کره جنوبی روز یکشنبه اعلام کردند که هشت مورد جدید ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در این کشور به ثبت رسیده است.

این برای اولین بار طی دو ماه اخیر است که آمار روزانه مبتلایان جدید به ویروس کرونا در کره جنوبی تک رقمی می شود. 

تاکنون ۱۰۶۶۱ مورد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در کره جنوبی گزارش شده است. از این تعداد ۲۳۴ نفر جان خود را از دست دادند.

مسئولان کره جنوبی با وجود کاهش شمار مبتلایان جدید در این کشور نسبت به شیوع خاموش و گسترده بیماری همه گیر «کووید ۱۹» هشدار داده اند.

19.04.2020
08:53

کمترین موارد ابتلای روزانه در چین در یک ماه اخیر

مقامات چین روز یکشنبه از ثبت ۱۶ مورد جدید ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در این کشور خبر دادند. 
این رقم از کمترین میزان ابتلای روزانه در چین از روز ۱۷ مارس تاکنون حکایت دارد. تعداد مبتلایان جدید در چین در روز شنبه ۲۷ نفر گزارش شده بود.
از ۱۶ فرد مبتلای جدید در چین ۹ نفر از خارج به چین آمده اند. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شیوع کرونا در جهان؛ محدودیت‌ سفرهای بین‌استانی در ایران برداشته شد

آلت تناسلی اسکی‌باز سوئدی در سرمای مسابقه یخ زد؛ خاطره شاهزاده بریتانیایی از تجربه مشابه

چگونه بی‌خوابی‌های طولانی‌مدت به نورون‌ها و رگ‌های خونی آسیب می‌رساند؟