Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پوتین در پاسخ به پیشنهاد کمک ترامپ: خواهان هم‌یاری در دوره همه گیری ویروس هستیم

پوتین در پاسخ به پیشنهاد کمک ترامپ: خواهان هم‌یاری در دوره همه گیری ویروس هستیم
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرده بود که شهروندان مسکو در حال حاضر دوران بسیار دشواری را سپری می‌کنند و وی قصد دارد برای کمک به بیماران مبتلا به ویروس کرونا در روسیه تعدادی دستگاه تنفس مصنوعی به این کشور بفرستد.

آگهی

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز پنجشنبه خواستار هم‌یاری و کمک‌رسانی متقابل کشورش و ایالات متحده آمریکا در دوران بحرانی ناشی از شیوع بیماری کووید ۱۹ شد.

سخنگوی کرملین در حالی روز پنجشنبه این موضع رئیس جمهوری روسیه را با خبرنگاران در میان گذاشت که دو رقیب ژئوپلیتیک طی روزهای اخیر از قصد انجام حرکت‌های خیرخواهانه و بشر دوستانه‌ در قبال یکدیگر خبرداده بودند.

دیمیتری پسکوف،‌ سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه که در جریان یک نشست خبری گفت که به اعتقاد ولادیمیر پوتین دوره همه‌گیری بیماری ایجاب می‌کند که کشورها به یکدیگر یاری برسانند.

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که دونالد ترامپ،‌ رئیس جمهوری آمریکا گفته که آماده است در پی کمک بشردوستانه مسکو به کشورش در ماه آوریل تعدادی دستگاه تنفس مصنوعی به روسیه ارسال کند.

رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرده بود که شهروندان مسکو در حال حاضر دوران بسیار دشواری را سپری می‌کنند و وی قصد دارد برای کمک به بیماران مبتلا به ویروس کرونا در روسیه تعدادی دستگاه تنفس مصنوعی را به این کشور بفرستد.

سخنگوی کرملین این پیشنهاد را «بسیار مثبت» خواند و تصریح کرد که روسیه در صورت نیاز از این فرصت استفاده خواهد کرد.

دونالد ترامپ در حالی از ارسال دستگاه‌های تنفس مصنوعی به روسیه سخن گفته که وی طی هفته‌های گذشته به دلیل کمبود کیت‌های تشخیص ویروس کرونا و نیز دستگاه‌های تنفس مصنوعی در بیمارستان برای درمان بیماران پرشمار کووید ۱۹ در کشورش تحت انتقاد‌های گسترده قرار داشت.

مسکو اوایل ماه جاری میلادی هواپیمایی حامل ماسک‌های حفاظتی و تجهیزات پزشکی به ایالات متحده آمریکا ارسال کرده بود.

آقای پوتین در حالی خواهان هم‌یاری کشورش با آمریکا برای مقابله با بیماری کووید۱۹شده که شمار مبتلایان در روسیه تا کنون به بیش از ۲۷ هزار نفر افزایش پیدا کرده است.

در ایالات متحده آمریکا نیز شمار قربانیان همچنان افزایش می‌یابد و برغم جان باختن بیش از ۲۸ هزار نفر در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا، دونالد ترامپ از رد شدن دوره اوج بیماری کووید ۱۹ در کشورش خبر داده و در صدد است تا هر چه سریعتر زمینه از سرگیری فعالیت‌های اقتصادی را فراهم کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ سهم آمریکا از بودجه سازمان جهانی بهداشت را معلق کرد

نگرانی از شیوع فاجعه‌بار کرونا در کمپ‌های پناهجویان آمریکا

روسیه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تمام پروازهای بین المللی را لغو کرد