پلیس‌عربستان ناقضان قرنطینه را با انتشار فیلم‌هایشان 'مسئولیت‌پذیر' می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
پلیس‌عربستان ناقضان قرنطینه را با انتشار فیلم‌هایشان 'مسئولیت‌پذیر' می‌کند
کپی رایت  AP

اداره کل امنیت عمومی عربستان عمومی با انتشار ویدئوهای بازداشت ناقضان قوانین قرنطینه عمومی که با هدف مقابله با شیوع ویروس کرونا وضع شده، سعی در ترویج فرهنگ مسئولیت پذیری اجتماعی دارد.

قانون ممنوعیت تردد عمومی از حدود یک ماه پیش در سراسر پادشاهی عربستان سعودی وضع شده ولی مقامات این کشور می‌گویند که این قوانین به طور گسترده از سوی مردم نادیده گرفته می‌شود به طوری که همچنان برخی خیابان‌های شهرهای بزرگ این کشور از جمله ریاض گاهی با ترافیک روزانه مواجه است.

عربستان در گام نخست از ۲۵ ماه مارس آمد و شد عادی مردم را در سه شهر ریاض، مکه و مدینه ممنوع کرد ولی از ۱۰ روز پیش قرنطینه عمومی در این کشور ۲۴ ساعته شد و به ۷ شهر دیگر تعمیم یافت و تمامی کسب و کارها به غیر از داروخانه‌ها، مراکز درمانی، فروشگاه‌های مواد غذایی و تعداد معدودی از ارائه دهندگان خدمات اساسی تعطیل شدند.

اداره کل امنیت عمومی عربستان که تحت نظر وزارت کشور این کشور فعالیت می‌کند، از روز پنج‌شنبه انتشار ویدئوی بازداشت افراد متخلف را در حساب توئیتری خود آغاز کرده است.

وزارت کشور عربستان همچنین با انتشار ویدئویی دیگر از تشدید مقابله با افرادی خبر داده که با نقض قوانین عمومی این کشور، امنیت مردم را به مخاطره انداخته‌اند. در این ویدئو تصاویر افرادی که تظاهر به شرب خمر و یا اقدام به آدم ربایی کرده و با پوشاندن شماره پلاک خودروی خود نظم عمومی را مختل کرده‌اند، به نمایش گذاشته شده است.

در حال حاضر مردم ۱۰ شهر بزرگ عربستان که دارای حدود ۳۴ میلیون نفر جمعیت است تنها در فاصله ۶ صبح تا ۳ بعدازظهر حق دارند برای خریدهای ضروری یا دریافت خدمات اضطراری از منازل خود خارج شوند.

عربستان تاکنون ابتلای ۶۳۸۰ نفر را به بیماری کووید۱۹ تایید کرده که از میان آنها ۸۳ تن جانباخته‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید