Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

«پیش از طلاق با ما تماس بگیرید»؛ تبلیغ سایت اسکان موقت ژاپنی در قرنطینه

«پیش از طلاق با ما تماس بگیرید»؛ تبلیغ سایت اسکان موقت ژاپنی در قرنطینه
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این شرکت همچنین یک گزینه مشاوره ۳۰ دقیقه‌ای رایگان با یک وکیل متخصص طلاق نیز به مشتریان خود پیشنهاد می‌دهد.

آگهی

«پیش از اقدام به طلاق با ما تماس بگیرید»؛ این پیام تبلیغاتی یک شرکت ژاپنی اجاره دهنده مسکن به نام کاسوکو است که به زوج‌های طلاق گرفته در دوران قرنطینه برای مدت کوتاه آپارتمان اجاره می‌دهد.

شرکت کاسوکو که رقیب محلی ایربی‌ان‌بی در ژاپن است، هم اکنون برخی ‌اقامتگاه‌های مبله خود را به عنوان «سرپناه موقت» در دسترس کسانی قرار می‌دهد که می‌خواهند به هر دلیلی برای مدتی از خانواده خود فرار کنند، خواه برای دور شدن از شریک زندگی، خواه برای کار کردن در محیطی بی‌سر و صداتر.

اپلیکیشن یورونیوز را از پل استور دانلود کنید

از هفته گذشته در ژاپن به دلیل شیوع ویروس وضعیت اضطراری اعلام شده مدارس بسته شده‌اند. قرنطینه ژاپن مانند اروپا و برخی کشورهای دیگر سختگیرانه نیست و بیرون رفتن از خانه ممنوع نشده است. اما دولت به شهروندان تأکید می‌کند که از جابجایی‌های غیرضروری بپرهیزند. کار از راه دور نیز در ژاپن بسیار رواج یافته است.

کوسوکه آمانو، سخنگوی شرکت کاسوکو به خبرگزاری فرانسه گفت: «پس از آن که شنیدیم در ایام قرنطینه موارد طلاق در چین یا روسیه به شدت افزایش یافته این ایده به ذهن ما رسید.»

قیمت‌های اجاره آپارتمان‌های این شرکت نسبتا ارزان است و از حدود شبی ۴ هزار و ۴۰۰ ین (۳۷.۵ یورو) شروع می‌شود. به گفته آمانو، از زمان راه‌اندازی این طرح در تاریخ سوم آوریل (۱۵ فروردین) تاکنون حدود ۲۰ نفر مشتری آن شده‌اند.

وی افزود: «در بین مراجعان زنی داریم که دوست دارد پس از هر بار دعوای شدید با همسرش نزد ما بیاید. خانم دیگری نیز مشتری ماست که از زمان تعطیلی مدارس بچه‌ها را در منزل نگه داشته و از دست آنها خسته شده است. او آپارتمانی از ما اجاره کرده و از راه دور با شوهرش در ارتباط است.»

در بین مراجعان زنی داریم که دوست دارد پس از هر بار دعوای شدید با همسرش نزد ما بیاید. خانم دیگری نیز مشتری ماست که از زمان تعطیلی مدارس بچه‌ها را در منزل نگه داشته و از دست آنها خسته شده است. او آپارتمانی از ما اجاره کرده و از راه دور با شوهرش در ارتباط است.
کوسوکه آمانو
سخنگوی شرکت کاسوکو ژاپن

تا کنون افرادی با مشکلات جدی از جمله یک زن قربانی خشونت خانگی نیز جذب تبلیغات این شرکت ژاپنی شده‌اند.

کاسوکو حدود ۵۰۰ خانه در سراسر کشور و عمدتا در توکیو دارد که در حال حاضر بیشتر به دلیل رکورد گردشگری خالی از سکنه هستند. هنگامی که این شرکت تبلیغات خود را در ژاپن آغاز کرد، هشتگ «طلاق کرونایی» در ژاپن داغ شده بود. وضعیت به حدی است که حتی شبکه تلویزیونی سراسری ژاپن، ان‌اچ‌کی نیز برای جلوگیری از دعواهای خانگی در دوره قرنطینه در برنامه صبحگاهی خود یک برنامه مشاوره گنجانده است.

جامعه مدرن ژاپن در زمینه روابط زن و مرد همچنان بسیار سنتی است. زنان در این کشور حتی اگر شاغل باشند، بیشتر مسئولیت کارهای خانه و آموزش فرزندان را برعهده دارند.

ژاپن در فهرست نابرابری جنسیتی ۲۰۲۰ مجمع جهانی اقتصاد، از بین ۱۵۳ کشور در رتبه ۱۲۱ قرار گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

همسر بیل گیتس بعد از طلاق به دومین زن ثروتمند دنیا تبدیل می‌شود

طراح نوجوان پربیننده‌ترین سایت کووید-۱۹ پیشنهاد ۷ میلیون یورویی را رد کرد

پیام‌آوران صلح؛ درختانی که از بمب اتمی در هیروشیما جان سالم به در بردند