لیدی گاگا از ماکرون درخواست کمک و از ترودو تشکر کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
لیدی گاگا از ماکرون درخواست کمک و از ترودو تشکر کرد
کپی رایت  AP

لیدی گاگا، خواننده، ترانه‌سرا، آهنگ‌ساز و بازیگر آمریکایی از امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه درخواست کرد تا در مبارزه جهانی با ویروس کرونا نقش پررنگ‌تری ایفا کند.

استفانی جوآن انجلینا جرمنوتا با نام هنری لیدی گاگا که در حال تدارک برگزاری کنسرتی بدون حضور تماشاگر برای کمک به تامین مالی مبارزه جهانی علیه ویروس مرگبار کروناست، با انتشار متنی در صفحه رسمی توییتر خود، از امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه خواست تا به عنوان رهبری که به تعبیر او توان مبارزه با بیماری‌های همه‌گیر را دارد، از مبارزه جهانی با بیماری کووید ۱۹ توسط نهادهای بین‌المللی از جمله سازمان ملل، ائتلاف برای آمادگی‌های نوآورانه در برابر بیماری‌های همه‌گیر(CEPI) و اتحاد برای واکسیناسیون نیمی از کودکان جهان(Gavi) حمایت کند.

او در پایان توییت خود نیز لزوم حفظ اتحاد همه شهروندان جهان را در شرایط فعلی یادآور شد.

لیدی گاگا همچنین در توییت‌های جداگانه‌ای از اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا و جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، به خاطر اقداماتشان برای مقابله با بحران جهانی ناشی از شیوع ویروس کرونا و حمایت مالی آنها از توسعه واکسیناسیون در کشورهای فقیر تشکر کرد.

کنسرت خیریه لیدی گاگا روز ۱۸ آوریل از ۹ صبح تا ۲ بعدازظهر به وقت اروپای مرکزی از طریق تلویزیون فرانسه پخش خواهد شد. او پیشتر هم ۹۵ میلیون دلار به مبارزه جهانی با شیوع ویروس کرونا کمک کرده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید