Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پارلمان اتحادیه اروپا میزبان بی‌خانمان‌ها و مبتلایان به کووید-۱۹ می‌شود

پارلمان اتحادیه اروپا میزبان بی‌خانمان‌ها و مبتلایان به کووید-۱۹ می‌شود
Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از نیما قدکپور
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

داوید ساسولی، رئیس پارلمان اروپا، اعلام کرد که مقر این پارلمان در شهر بروکسل، میزبان بی خانمان ها و برخی از بیماران خواهدشد.

آگهی

داوید ساسولی، رئیس ایتالیایی پارلمان اروپا گفت که مقر پارلمان اروپا در بروکسل میزبان بی‌خانمان‌ها و افراد آسیب پذیرمی شود.

وی در یک پیام ویدئویی گفت مقامات نهاد قانون گذاری اتحادیه اروپا تصمیم گرفته اند در غیبت فیزیکی نمایندگان و کارمندان در ساختمان‌های پارلمان، برخی از فضاها را در اختیار بی‌خانمان‌ها و بیماران، عموما مبتلایان به کووید-۱۹ که دوران نقاهت خود را باید در قرنطینه بگذرانند، قرار می دهد.

دو مقر پارلمان اروپا در دو شهر بروکسل و شهر استراسبورگ فرانسه است. جلسات اصلی پارلمان در شهر استراسبورگ فرانسه برگزار می شوند. اما مقر بروکسل میزبان بسیاری از جلسات دیگر و دفاتر کار نمایندگان است.

در مقر پارلمان در بروکسل، دو بخش جداگانه در یکی از ساختمانهای آن ایجاد می شود. یکی برای بی‌خانمان‌ها و دیگری برای کسانی که از بیمارستان خارج می شوند، اما هنوز نمی توانند به خانه بازگردند. آشپزخانه‌ها نیز با ظرفیت کامل کار می کنند.

داوید ساسولی در پیام ویدئویی خود گفت: «هر روز، آشپزخانه‌های ما بیش از هزار وعده غذایی برای توزیع میان نیازمندان و همچنین برای کادر زحمت کش بیمارستانی آماده می کنند.»

ساختمان پارلمان اروپا در استراسبورگ همچنین برای انجام تست کرونا از شهروندان این منطقه آماده شده است. جم داخ، یکی از سخنگویان پارلمان اروپا می گوید «از آنجایی که یکی از مهم‌ترین راه‌های مبارزه با بیماری کووید-۱۹ انجام تست از اغلب شهروندان است، ساختمان پارلمان در استراسبورگ برای اینکار آماده شده است.»

استراسبورگ مرکز استان آلزاس یکی از مهم‌ترین کانون‌های شیوع گسترده ویروس کرونا در فرانسه است. نمایندگان پارلمان اروپا از میانه‌های ماه مارس بدلیل شیوع ویروس کرونا در فرانسه و بلژیک به دورکاری روی آورده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کنشگران سیاست جدید بریتانیا در اخراج بی‌خانمان‌های خارجی را «غیرانسانی» توصیف کردند

رئیس کمیسیون اروپا: امروز همبستگی در اروپا مسری شده است

جدال اتحادیه اروپا و ایکس بر سر تیک آبی؛ ایلان ماسک: کمیسیون اروپا را به دادگاه می‌کشم