Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تلاش پژوهشگران اروپایی برای ساخت واکسن مقابله با کرونا از ۴۰ واکسن بالقوه

تلاش پژوهشگران اروپایی برای ساخت واکسن مقابله با کرونا از ۴۰ واکسن بالقوه
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از نیما قدکپور
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت آلمانی کیوروک یکی از مهم ترین امیدهای جهان برای تولید واکسن علیه ویروس کروناست. این شرکت می گوید آزمایش های بالینی از ماه ژوئن با واکسن ساخت این شرکت آغاز خواهد شد.

آگهی

ویروس کرونا جهان را با یک چالش کم سابقه روبرو کرده است.

تعداد قربانیان آن از مرز هفتادهزار نفر گذشته است و هفته هاست که همه گیری بسیاری از کشورهای جهان را به قرنطینه برده است.

ناجی این بحران بی‌تردید می تواند پادتنی باشد که همه در انتظارش هستند: «واکسن».

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که بیش از ۴۰ واکسن بالقوه برای مبارزه با کرونا وجود دارد. با این حال هنوز هیچ کدام از واکسن‌ها وارد بازارها نشده اند و هم چنان روند آزمایشی را طی می کنند.

بیشتر از ۳۰ موسسه علمی و شرکت داروئی تحقیقات در زمینه تولید واکسن را پیگیری می کنند. یکی از تازه‌ترین دستاوردهای محققان دستکاری  اسید ریبونوکلئیک،RNA، ویروس است.

در آلمان ، شرکت بیو دارویی کیوروک، CUREVAC، از این فناوری در ساخت واکسنی استفاده می کند که پژوهشگران معتقد هستند در ماه ژوئن برای آزمایش‌های بالینی آماده می شود.

سخنگوی این شرکت آلمانی می گوید: «ما از RNA ویروس تنها اطلاعات را به بدن منتقل می کنیم و این بدن انسان است که پادتن را تولید می کند.» به گفته شرکت کیوروک کشف واکسن بدین طریق جدیدترین و تازه‌ترین روش تولید واکسن در جهان است.

تحقیقات و دستاوردهای شرکت کیوروک آلمان در هفته‌های گذشته به تیتر اول روزنامه‌های جهان تبدیل شدند چرا که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده پس از انتشار خبرهای مربوط به آزمایش‌های این شرکت اعلام کرد آمریکا یک میلیارد دلار به این شرکت می دهد تا واکسن را بصورت اختصاصی برای شهروندان آمریکایی تهیه کند.

به جز تهیه واکسن که روندی طولانی خواهدداشت، پزشکان و داروسازان هم زمان سعی می کنند داروهایی که می توانند مبتلایان به کووید-۱۹ را نجات دهند، شناسایی کنند. هنوز هیچ دارو و درمانی از سوی نهادهای بهداشتی دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی به‌عنوان درمانگر قطعی این بیماری معرفی نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

متخصصان: آسیب‌های پوستی از علائم احتمالی ابتلا به کرونا است

دومین جلسه رسیدگی به پرونده توطئه‌گران راست افراطی متهم به کودتا در آلمان برگزار شد

بارش‌های سیل‌آسا از ایران و افغانستان تا آلمان و فرانسه؛ نگاهی به تفاوت‌ها در «مدیریت بحران»