Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

محدودیت‌ قرنطینه در اتریش و جمهوری‌چک گام‌به‌گام برداشته می‌شود

Austria Virus Outbreak
Austria Virus Outbreak Copyright Ronald Zak/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Ronald Zak/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از نیما قدکپور
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صدراعظم اتریش، سباستین کورتز، دوشنبه اعلام کرد در هفته های آینده، گام به گام اجازه از سرگیری فعالیت های تجاری و اداری صادرخواهدشد. مقامات دولتی در جمهوری چک نیز خواهان لغو برخی از محدودیت ها مربوط به آغاز قرنطینه و شیوع ویروس کرونا شده اند.

آگهی

دولت اتریش می خواهد برخی از محدودیت‌های مربوط به شیوع ویروس کرونا در این کشور را گام به گام لغوکند. سباستین کورتز، صدراعظم این کشور با شرکت در یک کنفرانس خبری گفت: «می خواهیم فعالیت‌های اقتصادی تجاری را گام به گام از سر بگیریم.» البته جوانترین صدراعظم قاره سبزتاکید کرد که شهروندان باید اصول توصیه شده را کاملا رعایت کنند.

در اولین گام دولت این کشور تصمیم گرفته از هشت روز دیگر، چهاردهم آوریل، اجازه از سرگیری فعالیت فروشگاه‌های کوچک در این کشور را بدهد.

پس از آن تمامی فروشگاه‌های کشور ومراکز تجاری از اوائل ماه مه کارشان را آغاز خواهند کرد. به گفته نخست وزیر محافظه کار اتریش، رستوران‌های کشور نیز از نیمه‌های ماه مه می توانند میزبان مشتریان باشند.

همزمان، دولت اتریش تصمیم گرفته است تا اجازه برگزاری گردهمایی‌ها را تا پایان ماه ژوئیه، نزدیک به چهار ماه دیگر، ندهد.

صدراعظم اتریش در کنفرانس خبری خود گفت: « ما تدابیر سختگیرانه تری را سریعتر از دیگر کشورها اتخاذ کردیم تا با وحشتناکترین سناریو مواجه نشویم.» دولت اتریش از پانزدهم ماه مارس، کشور را قرنطینه کرد.

صدراعظم این کشور کوهستانی می گوید در واقع در هفته تعطیلی عید پاک که یکشنبه آینده دوازدهم آوریل خواهد بود، اتریش اجازه خواهد داد تا بخشی از فعالیت‌ها از سرگرفته شود.

دولت اتریش گذاشتن ماسک در اماکن عمومی از جمله سوپرمارکت‌ها را از روز دوشنبه اجباری کرده است.

شما مبتلایان در اتریش در یک هفته اخیر کاهش داشته است. بیش از ۱۲۲۰۰ در این کشور هشت میلیونی مبتلا شده اند و شمار قربانیان تا روز دوشنبه ۲۲۰ نفر بوده است.

پایان قرنطینه کامل در جمهوری چک

مقامات دولتی، دیگر کشور اروپایی، جمهوری چک، نیز درصدد لغو برخی از محدودیت‌های مربوط به شیوع ویروس کرونا در آستانه عید پاک هستند. جمهوری چک در زمره اولین کشورهای اروپایی بود که در قرنطینه قرارگرفت.

داده‌ها نشان می دهند که نرخ افزایش شمار مبتلایان جدید در این کشور در روزهای اخیر تک رقمی بوده است. بیش از ۴۵۰۰ نفر در این کشور مرکزی اروپا به کووید-۱۹ مبتلا شده اند که تا روز دوشنبه تنها ۷۲ نفر در این کشور جان باخته اند.

در همین راستا آدام وویتک، وزیر بهداشت این کشور، با شرکت در یک کنفرانس خبری گفت: «ادامه این روند به دولت اجازه می دهد از روز پنجشنبه مجدداً مغازه‌های بیشتری را باز کند، مانند آنهایی که مصالح ساختمانی و یا لوازم التحریرمی فروشند.»

همچنین این مقام دولتی تاکید کرد که اجازه از سرگیری برخی از رقابت‌های وزرشی انفرادی از جمله تنیس در این کشوراز سوی دولت بزودی صادر خواهدشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش شیوع کرونا در غرب بالکان؛ اتریش کنترل مرزها را تشدید می‌کند

ورود رئیس جمهور گرجستان به قانون جنجالی رسانه‌ها با استفاده از حق وتو؛ حزب حاکم کوتاه نمی‌آید

رئیس جمهور گرجستان: مصوبه «عوامل خارجی» را وتو می‌کنم؛ مسیر تفلیس «عضویت در اتحادیه اروپا» است