چگونه قرنطینه زیرساخت‌های اینترنت در اروپا را به چالش کشید؟

چگونه قرنطینه زیرساخت‌های اینترنت در اروپا را به چالش کشید؟
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قرنطینه مردم در کشورهای اروپایی باعث شده تا صدها میلیون نفر در قاره اروپا چه برای کار و کلاس‌های آموزشی آنلاین، چه برای سرگرمی و وقت گذراندن از اینترنت استفاده کنند. پرسشی که اکنون ذهن کارشناسان حوزه فناوری را به خود مشغول کرده این است که آیا زیرساخت‌های اروپا تحمل این همه فشار را خواهند داشت؟

آگهی

اینترنت در قاره اروپا با تمام ظرفیتش درحال کار کردن است؛ صدها میلیون‌ شهروندی که در قرنطینه خانگی به سر می‌برند برای آموزش و کار به اینترنت وابسته‌اند، اتفاقی که فشار به زیرساخت‌های اینترنتی را افزایش داده است.

با تبدیل قاره اروپا به مرکز اصلی شیوه ویروس کرونا، قرنطینه گسترده در مهمترین کشورهای این قاره به اجرا گذاشته شده و صدها میلیون‌ دانش آموز و کارمند در بسیاری از کشورهای اروپایی دور کاری را آغاز کرده‌اند که همگی به اینترنت وابسته است.

پرسشی که اکنون ذهن کارشناسان حوزه فناوری را به خود مشغول کرده این است که آیا این زیرساخت‌ها تحمل این همه فشار را خواهند داشت؟

برای کاهش فشار ترافیک اینترنتی مقامات اروپایی با شرکت‌های بزرگ ارائه دهنده خدمات فیلم و ویدئو مذاکره کرده اند تا با اتخاذ تدابیری، فشار بر شبکه اینترنت در اروپا کاهش یابد و از قطع احتمالی اینترنت جلوگیری شود.

یوتیوب و نتفلیکس در خط مقدم استفاده از اینترنت

یوتیوب و نتفلیکس از بزرگترین شرکت‌های حوزه فن‌آوری‌های جدید اخیرا اعلام کرده‌اند که به منظور کاهش ترافیک اینترنتی، کیفیت ویدئوهای خود را برای اروپا کاهش می‌دهند.

در روزهای قرنطینه که مردم وقت بیشتری را در خانه می‌گذرانند، مراجعه برای دیدن فیلم و سریال بواسطه این دو شرکت بزرگ افزایش یافته است.

این شرکت‌ها پس از گفتگو با تیری بریتون، کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا اعلام کردند که کیفیت ویدیوهای خود را کاهش می دهند.

کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا با انتشار توئیتی از گفتگوی تلفنی خود با مدیر عامل نتفلیکس خبر داد. وی در این توییت می‌گوید که برای تامین دسترسی اینترنت برای همه، از نتفلیکس خواسته تا کیفیت فیلم‌هایش را از «HD» به وضعیت استاندارد کاهش دهد.

یوتیوپ هم اعلام کرده است که بطور موقت تمام ویدیوهایش را برای حوزه اروپا از حالت «اچ دی»  به حالت استاندارد تغییر می‌دهد. 

تدابیری که یوتیوب و نتفلیکس برای کاهش کیفیت ویدیوهایشان به اجرا گذاشته‌اند تا ۳۰ روز ادامه خواهد داشت. با این حال یوتیوب اعلام کرده است که کاربران در صورتی که مایل باشند می توانند آپشت «اچ دی» را برای ویدیوهای خود فعال کنند.

نتفلیکس هم اعلام کرده که تدابیر کاهش کیفیت ویدیوها را برای اروپا تا ۳۰ روز ادامه می دهد و افزوده است که این تمهیدات ۲۵ درصد ترافیک خدماتش را در شبکه اروپایی کاهش می دهد. این شرکت ارائه دهنده خدمات فیلم و سریال در عین حال به مشتریانش تضمین داده که علی‌رغم این تمهیدات کیفیت خوب فیلم‌ها و سریال‌هایش را حفظ می‌کند.

بالاترین ترافیک اینترنتی در فرانسه

شرکت‌های اصلی ارائه دهنده خدمات اینترنتی در فرانسه اعلام کرده‌اند که ترافیک اینترنت خانگی و موبایل در این کشور به شدت افزایش یافته است. شرکت «اورانج» که نخستین شرکت ارائه دهنده اینترنت در فرانسه است اعلام کرده که دورکاری در این کشور ۷ برابر شده و این موضوع باعث افزایش ۲ برابری ترافیک اینترنت شده است. همچنین این شرکت اعلام کرده که استفاده از ویدئوکنفرانس نیز در فرانسه ۲ برابر و استفاده از واتس آپ نیز ۵ برابر شده است.

شرکت «فیری» نیز که دومین شرکت بزرگ ارائه دهنده اینترنت در فرانسه است اعلام کرد که این شرکت نیز با افزایش ترافیک اینترنتی در مقایسه با وضعیت معمول روبروست.

مرجع تنظیم مقررات ارتباطات الکترونیکی در فرانسه با انتشار راهنمایی برای حل مشکلاتی که ممکن در زمان استفاده از اینترنت خانگی برای شهروندان پیش بیاد، توصیه‌هایی برای بهتر شدن کیفیت ارتباط از طریق اینترنت منتشر کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله به مظنون تازه شیوع کرونا؛ آنتن‌های نسل پنجم تلفن‌ همراه تخریب شدند

ترامپ: کشور را در هفته‌های آینده از تعطیلی خارج می‌کنیم

بریتانیا برای مقابله با شیوع کرونا ۳ هفته قرنطینه سراسری اجرا می‌کند