ترامپ: کشور را در هفته‌های آینده از تعطیلی خارج می‌کنیم

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ترامپ: کشور را در هفته‌های آینده از تعطیلی خارج می‌کنیم
کپی رایت  AP

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا می گوید که قصد دارد فعالیت‌های تجاری تعطیل شده در کشور را در «هفته‌های آینده و نه چند ماه آینده» بازگشایی کند.

آقای ترامپ با اشاره به اینکه «قرنطینه می‌تواند آثار بدتری داشته باشد» می گوید ادامه تعطیلی کشور می تواند مرگ و میری بیشتر از بیماری ناشی از ویروس کرونا در پی داشته باشد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت: «ما باید فعالیت‌ها در کشور را از سر بگیریم زیرا این مساله می تواند مشکلاتی ایجاد کند که به مراتب بزرگتر از شیوع بیماری کووید-۱۹ باشد.»

آمریکا در ابتدای روند گسترش بیماری کووید-۱۹ است و نیویورک یکی از شهرهایی است که بیشترین افراد متبلا به ویروس کرونا را گزارش کرده است. کارشناسان هشدار می دهند که این بیماری به طور قطع در آمریکا گسترش بیشتری خواهد یافت.

آقای ترامپ گفته است که «زندگی شکننده است و اقتصادها هم شکننده هستند.» و به نظر می رسد که رئیس جمهوری آمریکا تلاش دارد دوران تعطیلی فعالیت‌های تجاری را علی‌رغم خطراتی که بیماری کووید-۱۹ برای مردم دارد، کوتاه کند.

با توجه به تاثیر اقتصادی تعطیلی کسب و کارها و اخراج میلیون‌ها نفر و سقوط بازارها، آقای ترامپ نگران است که تاثیرات اقتصادی شیوع ویروس کرونا تاثیر منفی بر انتخاب مجدد او در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو داشته باشد.

با این حال کارشناسان بهداشت می گویند تنها در صورتی که آمریکایی‌ها به طور جدی تعاملات اجتماعی را محدود کنند و در خانه بمانند ممکن است بتوان شیوع ویروس کرونا را کنترل کرد در غیر اینصورت ممکن وضعیتی مانند ایتالیا که مرگ و میر بالایی تاکنون داشته را در آمریکا شاهد باشیم.

بر اساس تازه‌ترین آمارها، بیش از ۴۶ هزار نفر در آمریکا به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و تا کنون ۵۸۲ نفر نیز جانشان را از دست داده‌اند.