شیوع کرونا در اروپا؛ فرانسه مقررات اجرای قرنطینه را سخت‌گیرانه‌تر کرد

شیوع کرونا در اروپا؛ فرانسه مقررات اجرای قرنطینه را سخت‌گیرانه‌تر کرد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرانسه مانند چند کشور دیگر اروپایی از جمله ایتالیا و اسپانیا، برای مقابله با شیوع گسترده بیماری «کووید ۱۹» قرنطینه سراسری را به اجرا گذاشته است.

آگهی

ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه دوشنبه شب در راستای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا در این کشور مقررات سخت گیرانه تری را برای اجرای قرنطینه سراسری در این کشور اعلام کرد.  او در گفتگو با شبکه «ت اف ۱» از امکان تمدید چند هفته ای قرنطینه سراسری در این کشور سخن گفت.

شورای حکومتی فرانسه چند روز پیش از دولت خواسته بود که نحوه اجرای قرنطینه در این کشور و مقررات آن را مشخص تر کند.

به گفته ادوارد فیلیپ مقررات سخت گیرانه تر برای اجرای قرنطینه در این کشور از روز سه شنبه به اجرا در خواهد آمد. بنا به تصمیم دولت فرانسه از این پس فرانسوی ها روزانه تنها یک ساعت و در فاصله یک کیلومتری خانه خود اجازه فعالیت ورزشی خواهند داشت. ساعت خروج از خانه نیز از این پس باید در گواهی تردد ذکر شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مراجعه به مطب پزشک یا مراکز درمانی هم تنها با ارائه احضاریه پزشک یا در شرایط اضطراری ممکن خواهد بود.

از سوی دیگر برپایی بازارهای روز سرباز در محله ها از این پس ممنوع خواهد بود. ادامه فعالیت بازارهای روز در فرانسه به دلیل عدم رعایت فاصله اجتماعی و توصیه های بهداشتی برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا طی یک هفته گذشته با انتقادهای بسیاری روبرو شده بود و برخی از شهردارها با استفاده از اختیارات قانونی خود راسا نسبت به ممنوع کردن این بازارها اقدام کرده بودند.

نخست وزیر فرانسه با این حال تاکید کرد که برای برپایی بازارهای روز در روستاها و برخی مناطق دیگر ممکن است با توافق بخشداری و شهردار استثنائاتی در نظر گرفته شود.

فرانسه مانند چند کشور دیگر اروپایی از جمله ایتالیا و اسپانیا، برای مقابله با شیوع گسترده بیماری «کووید ۱۹» قرنطینه سراسری را به اجرا گذاشته است.

شیوع نوع جدید ویروس کرونا در قاره اروپا تاکنون جان بیش از ۱۰ هزار نفر را گرفته است.

دولت فرانسه برای تصمیم گیری در مورد نحوه مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا در این کشور یک شورای مشورتی با حضور تعدادی از دانشمندان و متخصصان تشکیل داده است. این شورا قرار است روز سه شنبه نظر مشورتی خود در مورد مدت اجرای قرنطینه در فرانسه را به امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور و ادوارد فیلیپ اعلام کند.

با اینکه در برخی شهرهای فرانسه مقررات منع آمد و شد شامگاهی به اجرا گذاشته شده ادوارد فیلیپ امکان سراسری شدن مقررات منع آمدوشد را در این مقطع رد کرد.

تاکنون ۸۶۰ نفر در فرانسه بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» جان خود را از دست داده اند. این در حالی است که نزدیک به ۲۰ هزار نفر نیز در این کشور به ویروس جدید کرونا مبتلا شده اند. تنها در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۳۸۰۰ نفر به این ویروس آلوده شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بنای «طاق پیروزی» شهر پاریس برای افزایش آگاهی‌ها درباره سرطان پستان «صورتی» شد

کریم بنزما برای مقابله با مصدومیت «بادکش درمانی» کرد

«آبجوساز خودکار»؛ مرد متهم به رانندگی هنگام مستی به دلیل تولید طبیعی الکل در بدنش تبرئه شد