حمله به پاسگاهی در ولایت زابل افغانستان؛ دست‌کم ۲۵ سرباز و پلیس کشته شدند

Afghanistan
Afghanistan Copyright 
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اگرچه مقام‌های ولایت زابل انگشت اتهام را به سوی گروه افراطی طالبان نشانه رفته‌اند اما این گروه تا به این لحظه مسئولیت حمله را رسما بر عهده نگرفته است.

آگهی

دست‌کم ۲۵ مامور پلیس و سرباز در حمله روز جمعه مهاجمان به پاسگاهی در ولایت جنوبی افغانستان، زابل، کشته شدند. مقام های محلی می‌گویند چند نفر از نظامیان این پاسگاه در حمله به هم‌قطاران خود با مهاجمان همدست شده‌‌اند.

رحمت الله یارمل، والی ولایت زابل گفته است، نظامیان دولتیِ همدست مهاجمان زمانی که همقطارانشان در خواب بوده‌اند به سوی آنها آتش گشوده‌اند.

این حمله به نظامیان دولتی افغانستان در پاسگاه مشترک سربازان و ماموران پلیس در نزدیکی «قلات» ولایت زابل، یکی از مرگبارترین حملاتی است که بدنبال توافق صلح آمریکا با طالبان در ۲۹ فوریه سال جاری، صورت می‌گیرد.

مهاجمان در این حمله غافلگیرانه، دو دستگاه خودروی نظامی هاموی، یک دستگاه وانت بار و مقادیری سلاح و مهمات را از پاسگاه به غنیمت گرفته و گریخته‌اند.

حمله بامداد روز جمعه مهاجمان تنها یک روز پس از اظهارات وزیر دفاع افغانستان صورت گرفت. اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان از نظامیان کشورش خواسته بود تا بر رویکرد «دفاع فعال» خود در برابر طالبان شدت بیشتری ببخشند. 

اگرچه مقام‌های ولایت زابل انگشت اتهام را به سوی گروه افراطی طالبان نشانه رفته‌اند اما این گروه تا به این لحظه مسئولیت حمله را رسما بر عهده نگرفته است.

طلوع نیوز به نقل از «عطاجان حق بیان»، رئیس شورای ولایتی زابل می نویسد که این حمله را گروه طالبان انجام داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مردی که با چاقو به پلیس فرانسه حمله کرد کشته شد

بازی تاج و تخت در کابل؛ آمریکا و طالبان سوگند ریاست جمهوری غنی و عبدالله را مضر خواندند

توافقنامه طالبان و آمریکا در قطر امضاء شد