سازمان جهانی بهداشت: پیش‌بینی زمان نقطه اوج شیوع کرونا غیرممکن است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
سازمان جهانی بهداشت: پیش‌بینی زمان نقطه اوج شیوع کرونا غیرممکن است
Copyright  AP

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که پیش بینی زمانی که شیوع نوع جدید ویروس کرونا به نقطه اوج خود می‌رسد «غیرممکن» است.

تدروس آدهانوم، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت روز جمعه اظهار داشت که کانون اصلی شیوع ویروس جدید کرونا از چین به قاره اروپا منتقل شده است. به گفته دبیر کل سازمان جهانی بهداشت شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در سطح جهان از پنج هزار نفر فراتر رفته است.

پیش بینی اینکه چه زمانی به اوج شیوع بیماری در سطح جهان خواهیم رسید غیرممکن است.
ماریا وان کرکووه
مقام ارشد در سازمان جهانی بهداشت

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ماریا وان کرکووه، یکی دیگر از مقامات ارشد سازمان جهانی بهداشت نیز گفت: «پیش بینی اینکه چه زمانی به اوج شیوع بیماری در سطح جهان خواهیم رسید غیرممکن است. امیدواریم که این اتفاق هر چه زودتر روی دهد. این امر به واکنش کشورها به اولین مورد ابتلا در کشورشان بستگی خواهد داشت.»

تعداد مبتلایان و جان‌باختگان کرونا در اروپا هم اکنون از مجموع مبتلایان و جان‌باختگان در سایر کشورهای جهان به جز چین بیشتر شده است.

آمار سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد که بیش از ۱۳۵ هزار نفر تاکنون در سراسر جهان به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. چین همچنان در مقایسه با دیگر کشورها بیشترین تعداد مبتلایان به این ویروس در جهان را دارد.

سازمان جهانی بهداشت پیش از این اعلام کرده بود که بیماری «کووید ۱۹» که علائم آن بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا بروز می‌کند به سطح «همه‌گیری» در سطح جهان رسیده است.