Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

یک نوجوان فلسطینی به ضرب گلوله سربازان اسرائیلی جان باخت

یک نوجوان فلسطینی به ضرب گلوله سربازان اسرائیلی جان باخت
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

درگیری‌ها صبح روز چهارشنبه پس از انتشار شایعاتی مبنی بر تلاش ارتش اسرائیل برای تصاحب زمین‌هایی در نابلس و تجمع شمار زیادی از فلسطینیان ساکن در این منطقه برای جلوگیری از این اقدام آغاز شد.

آگهی

وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطین روز چهارشنبه از کشته شدن یک نوجوان پانزده ساله فلسطینی در شمال بخش اشغالی کرانه باختری رود اردن خبر داد.

در بیانیه وزارت بهداشت فلسطین آمده است این نوجوان که نامش محمد حمایل عنوان شده در پی شلیک سربازان اسرائیلی و اصابت گلوله به ناحیه سر در نابلس جان باخته‌ است.

از سوی دیگر خبرگزاری فلسطینی وفا نیز با انتشار گزارشی از درگیری در این بخش از کرانه باختری رود اردن اعلام کرده است که هفده تن نیز در جریان شلیک گلوله سربازان اسرائیلی زخمی شده‌اند که حال دو تن از آنها وخیم گزارش می‌شود.

خبرگزاری فرانسه برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص درگیری‌های روز چهارشنبه در کرانه باختری رود اردن تلاش کرد با مقامات ارتش اسرائیل تماس برقرار کند اما طرف فلسطینی حاضر به پاسخگویی به این درخواست نبوده است.

به گزارش منابع محلی، درگیری‌ها صبح روز چهارشنبه پس از انتشار شایعاتی مبنی بر تلاش ارتش اسرائیل برای تصاحب زمین‌هایی در نابلس و تجمع شمار زیادی از فلسطینیان ساکن در این منطقه برای جلوگیری از این اقدام آغاز شد.

بر اساس این گزارش، سربازان اسرائیلی که برخی از آنها برای حفاظت از کرونا ویروس ماسک به دهان داشتند برای متفرق کردن فلسطینیان معترض اقدام به پرتاب گاز اشک آور و شلیک گلوله‌های پلاستیکی و جنگی کردند.

بیش از ۴۵۰ هزار شهرک نشین اسرائیلی در حال حاضر در بخش‌هایی از کرانه باختری رود اردن زندگی می‌کنند که از سال ۱۹۶۷به اشغال اسرائیل درآمده است.

شهرک سازی و شهرک نشینی در اراضی اشغالی از دیدگاه حقوق بین الملل غیرمشروع و غیر قانونی تلقی می‌شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دو فلسطینی در جریان درگیری با سربازان اسرائیل در کرانه باختری رود اردن کشته شدند

اعتراض به تخریب روستایی در کرانه باختری رود اردن به خشونت کشیده شد

ژاپن در جهان؛ تقویت فعالیت اقتصادی در کرانه باختری رود اردن